Що очікуємо побачити у бюджеті на велоінфраструктуру у 2021 році

Велосипедна інфраструктура в бюджеті Києва-2021

Один з основних пунктів декларації “ Я ЗА ВЕЛО ” передбачає виділення не менше 5% коштів на будівництво велосипедної інфраструктури у бюджеті, передбаченому на будівництво, ремонт та утримання доріг.

За попередніми домовленостями, в рамках співпраці Велоради, яка об’єднуєм представників та представниць велоорганізацій та ініціатив Києва, з профільним заступником міського голови Олександром Густєлєвим, Департаментом транспортної інфраструктури КМДА, КК “Київавтодор”, Центром організації дорожнього руху, велоспільнота очікує побачити в бюджеті Києва наступні статті витрат:

1. Планується проєктування від 3 до 5 магістральних велосипедних маршрутів, перелік яких було надано велоспільнотою раніше. Закладаємо кошти на це проєктування.
(Відповідно до п. 2 протоколу від 02.10.2020 і п. 2 протоколу від 15.06.2020)

2. Очікується завершення проєктування маршруту “Солом’янка-Центр” до кінця 2020 року. На 2021 рік потрібно передбачити фінансування на його будівництво.
(Відповідно до п. 11 протоколу від 02.10.2020)

3. До кінця 2020 року очікуємо передачу веломаршруту “Троєщина-Центр” на баланс КК “Київавтодор”. На 2021 рік потрібно передбачити фінансування на його завершення.
(Відповідно до п. 5 протоколу від 15.06.2020 і п. 5 протоколу від 02.10.2020)

4. “Антиковідні” веломаршрути. Велоспільнота надає список маршрутів, які можна впровадити без капітальних робіт шляхом зміни схеми організації дорожнього руху (ОДР) та, можливо, встановлення простих захисних конструкцій, де це доцільно. Закладаємо кошти на розробку та затвердження оновленої зміненої схеми ОДР, розмітку та закупівлю і монтаж певної кількості конструкцій.
(Відповідно до п. 7 протоколу від 02.10.2020 та п. 9 протоколу від 15.06.2020)

5. Також було досягнуто домовленості про початок реалізації у 2021 році одного з маршрутів, які в цьому ж році проєктуватимуться. Резервуємо кошти на реалізацію цього проєкту.

U-Cycle вже надіслала офіційними листами в КМДА, Департамент транспортної інфраструктури КМДА та КК “Київавтодор” дані пропозиції та чекає на їх включення до проєкту бюджету-2021.

Дана діяльність відбувається в рамках проєкту «Велосипедна інфраструктура як міра реагування на пандемічний транспортний попит у Києві», який реалізовує U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») через регрантингову програму за підтримки Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (FSTP), що фінансується Європейським Союзом задля підтримки громадянського суспільства в регіоні. У рамках регрантингової програми, Форум громадянського суспільства Східного партнерства підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.

Гранти надаються ГО із країн Східного партнерства та країн ЄС. Ключові сфери підтримки — демократія та права людини, економічна інтеграція, навколишнє середовище та енергетика, контакти між людьми, соціальна і трудова політика.

ПОДІЛИТИСЯ