Контакти

м. Київ, вул. Ярославів Вал, 7, офіс 305

info@avk.org.ua

Адреса для листування

м. Київ, вул. Ярославів Вал, 7, офіс 305, 01030

Велосипедом до школи: стартує конкурс серед українських шкіл

Стартує конкурс серед українських шкіл на участь у національній кампанії «Велосипедом до школи». Школи-переможниці отримають, зокрема, велоуроки з безпеки руху, сучасні велопаркінги та велосипеди.  

Національна кампанія «Велосипедом до школи» проходить у межах проєкту «Впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в українських школах. Сприяння сталій мобільності та покращенню безпеки дорожнього руху для дітей та молоді в Україні», який впроваджує U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») в партнерстві з ChildFund Deutschland за фінансової підтримки Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Поїздки на велосипеді стають дедалі популярніші в Україні, однак безпека на дорогах залишається основною проблемою в країні: ДТП є найпоширенішою причиною смертності серед молоді до 18 років. Крім недостатньої велоінфраструктури, основною проблемою часто є незнання правил дорожнього руху та правильної поведінки в дорожньому русі.

«Ми шукаємо проактивні громади та школи, які хочуть покращити безпеку пересування найвразливіших учасників дорожнього руху – дітей і підлітків. В Україні вкрай низька культура велосипедної їзди, бо дітей цього не вчать. Важливо, аби діти змалечку розуміли, що велосипед – це не іграшка, а транспорт, а вони на велосипедах – повноцінні учасники дорожнього руху. Діти вчать інших дітей і дорослих. Це ланцюжкова реакція, яку ми хочемо запустити кампанією «Велосипедом до школи». В українських містах з кожним роком з’являється все більше велоінфраструктури, тому ми маємо підготуватись і навчитись безпечно їздити велосипедом», – пояснила Аліна Кундіч, координаторка кампанії «Велосипедом до школи».

Що отримають відібрані під час конкурсу школи-учасниці кампанії «Велосипедом до школи»:

  1. сучасні велопарковки критого типу для довгострокового зберігання велотранспорту на 40 паркомісць;
  2. набір велоінструментів;
  3. 2 навчальні велосипеди з шоломами;
  4. допомогу в облаштуванні навчального майданчика (методична допомога – гайдлайн);
  5. навчання і сертифікація веломенторів, методичні матеріали та менторська підтримка для 2-х вчителів;
  6. участь у Bike Mentors Camp для перших 150 веломенторів і долучення до мережі веломенторів представників школи;
  7. проведення велофестивалю на базі школи;
  8. інформаційна підтримка в межах національної кампанії «Велосипедом до школи». 

Заявки на участь у конкурсі українські школи будь-якої форми власності можуть подавати з 22 листопада до 23:59 24 грудня 2021 року. У результаті конкурсу буде відібрано 15 шкіл, які візьмуть участь у кампанії «Велосипедом до школи» та дослідженні мобільності учнів. До участі в конкурсі допускаються загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ ступенів України, які надали правильно заповнений і повний пакет документів. Детальніше про умови конкурсу дивіться в Положенні про проведення конкурсу на участь у кампанії «Велосипедом до школи».

Інформаційним партнером конкурсу є ГО EdCamp Ukraine.

Довідка: Освіта з безпеки руху на велосипеді вже є нормою в багатьох європейських країнах, зокрема в Німеччині, Польщі, Нідерландах. Велонавчання з безпеки руху є частиною шкільної програми, а подекуди починаються навіть з дитячого садочка. Для дітей та підлітків створюють умови, щоб вони могли добиратися до школи велосипедом. Велоосвіту з безпеки руху передбачено в національних велостратегіях, а для велоінструкторів розроблено стандарти на державному рівні.

ПОДІЛИТИСЯ