Саме час розпочати! Ми розкажемо, як вибрати велосипед, покажемо цікаві маршрути та проконсультуємо щодо безпеки руху.

6 переваг велосипеда

  1. дає змогу уникати заторів
  2. покращує здоров’я людей
  3. робить міський простір безпечнішим
  4. заощаджує кошти
  5. допомагає довкіллю
  6. вивільняє громадський простір.

Як почати?

Почати найважче, тому зробіть це в компанії. Наприклад, приїжджайте на один з наших urban cycling tours. Це 2 в 1: велошкола з безпеки руху + велоекскурсія з досвідченими велосипедистами.

Urban Cycling Tours

Якщо у вас немає велосипеда, візьміть його спочатку в прокаті. У Києві та кількох містах України діє мережа громадського велопрокату Nextbike.


Що потрібно знати?

Потрібно знати Правила дорожнього руху для велосипедистів. Ми зробили витяг з ПДР України, доповнили його поясненнями і картинками.


Якщо ліньки читати, є відео.

Ласкаво просимо в онлайн-велошколу з безпеки руху!

Де кататися?

У 6 парках Києва прокладені Маршрути здоров’я – велосипедні маршрути завдовжки від 4 до 11 км, що йдуть по колу і повертаються на місце старту.

Маршрути розраховані на людей, які ведуть здоровий спосіб життя, катаються вихідними у парках, з дітьми, вчать дітей кататися на велосипеді. Тому маршрути не мають значних перепадів висоти та інших незручних для проїзду ділянок і проходять через цікаві місця.

Дізнайтесь більше про Маршрути здоров’я, клацнувши на фото.

Для велосипедної їзди в місті наразі в Києві функціонує поки що єдиний веломаршрут Троєщина – Європейська площа. Він з’єднує центр міста з Трухановим островом і спальним районом. Крім того, у Києві є не зв’язані між собою велодоріжки на окремих вулицях. Подивитись на велосипедну інфраструктуру в Києві можна на інтерактивній мапі в інформаційно-аналітичній системі GIS.

Веломаршрут Троєщина – Європейська площа проходить через Труханів острів.

Як вибрати велосипед?

  • Спочатку зрозумійте, для чого вам велосипед.
  • Якщо для прогулянок, то виберіть максимально комфортний варіант, з великим м’яким сидінням, великим кермом і не дуже високою рамою (наприклад, круїзер).
  • Якщо ви хочете їздити велосипедом на роботу, то подумайте про сітібайк (міський велосипед), складаний велосипед (з ним можна без проблем зайти навіть у метро) або електровелосипед. На електричному велосипеді можна їхати, як допомагаючи педалями, так і без педалей, не навантажуючи себе фізично і не пітніючи.
  • Якщо ви хочете якраз попітніти, то для спорту вибирайте велосипед залежно від вподобань і покриття дороги. Для їзди по асфальту краще купувати шосейний велосипед. Для їзди пересічною місцевістю обирають велосипеди із м’якою передньою та задньою вилкою або лише передньою (хардтейл). Для пересічної місцевості добре підходять так звані мтб-велосипеди (маунтінбайки) або гірські.
  • Для велопоходу кожен обирає велосипед згідно з власними потребами, але є загальні правила, про які не варто забувати. Небажанами для велопоходів є шосейні та міські велосипеди, але все залежить від покриття дороги на маршруті та вашої фізичної підготовки, суворих обмежень тут немає.
  • Коли ви визначитесь зі своїми потребами, вирушайте у веломагазин і визначайтесь уже після тест-драйвів. Підлаштуйте велосипед під себе (сідло, руль тощо) — вам має бути зручно на будь-якому велосипеді, незалежно від вибраного типу.
Сітібайк або міський велосипед

Як доглядати?


Часті питання

Найоптимальнійший вибір у місті — це гірський велосипед?

Насправді більшість часу люди їздять по асфальту. Навіть для того, аби доїхати до парку, жителі міста долають великі відстані дорогами. Тому найбільш оптимальним варіантом у місті є міський велосипед.

Чи обов’язково вдягати шолом?

Правила дорожнього руху України не зобов’язують вас до цього, тому вирішувати вам.

Де зберігати велосипед удома?

Якщо коридор достатньо великий, то в коридорі. Можна на балконі або в комірчині. Коли місця мало, то виручає гак, за який велосипед можна повісити на стіну.

Чи можна їздити велосипедом узимку?

Якщо дороги чисті, а ви правильно вдягнені, то можна. Головне, щоб вам подобалось!

Дізнавайся більше про
веломожливості