Де покататися на вихідних у Києві – “Маршрути здоров’я”

У 6 парках Києва прокладені „Маршрути здоров’я” – велосипедні маршрути довжиною від 4 до 11 км, що йдуть по колу і повертаються на місце старту.

Маршрути розраховані на людей, які ведуть здоровий спосіб життя, катаються вихідними у парках, з дітьми, вчать дітей кататися на велосипеді. Тому маршрути не мають значних перепадів висоти та інших незручних для проїзду ділянок і проходять через цікаві місця.

Маршрути промарковані спеціальними вказівниками та стендами, щоб було легко орієнтуватися.

Усі шість маршрутів розташовані в різних частинах Києва, щоб із будь-якого району було зручно доїхати до одного з них. Парки, у яких знаходяться маршрути здоров’я:

Сирецький гай (Виноградар, Сирець, Нивки)

New Syretskyy gay

Маршрут проходить по парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва „Сирецький гай” (Дубки) неподалік метро „Сирець” у Шевченківському районі, по верхній частині парку без різких спусків та підйомів. Найближча зупинка міської електрички – „Сирець”.

Маршрут іде по колу. Довжина 2400 м, приблизний час руху – 20 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, на яких відмічені основні орієнтири та місце, де знаходиться велосипедист. По всьому маршруту встановлені стовпці з указівкою напрямку руху.

Цікаві місця на маршруті:

Стадіон Динамо

Джерело

Місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

1 – Сирецький дендрологічний парк

2 – Київська дитяча залізниця

3 – зупинка міської електрички „Сирець” та метро „Сирець”

Голосіївський ліс (Голосієво)

New Goloseevskyy les

Маршрут проходить територією Виставки досягнень народного господарства у Голосіївському районі, найближчі станції міської електрички – „Київ-Московський”, „Видубичі”.

Маршрут іде по колу. Довжина 6100 м, приблизний час руху – 30 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, де відмічені основні орієнтири та місце, де знаходиться велосипедист. Салатові або червоні стрілки на деревах вказують напрямок руху. Маршрут проходить переважно асфальтованими стежками і твердим ґрунтом, що робить маршрут найбільш привабливим для навчання їзди на велосипеді. Тут можна взяти велосипеди напрокат.

Цікаві місця на маршруті:

1 – кемпінг

2 – обладнані місця для відпочинку

3 – прокат велосипедів

4 – віковий дуб

Цікаві місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

1 – Національний музей народної архітектури та побуту Пирогів

2 – Головна астрономічна обсерваторія НАН України

3 – Сергієва пустинь

4 – озеро Дідорівка

5 – Голосіївська пустинь

6 – купальня біля голосіївських озер та лікувальне джерело

Парк Дружби Народів (Троєщина, Оболонь)

New Druzhby Narodov

Маршрут проходить островом Муромець (між Троєщиною та Оболонню), виїзд з Труханового острова або Московського моста на північ. Найближчі зупинки міської електрички – „Троєщина”, „Петрівка”.

Маршрут іде по колу. Довжина 8600 м, приблизний час руху – 40 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, де відмічені основні орієнтири та місце, де знаходиться велосипедист. Інфостенди висотою 3 м – основні вказівники за маршрутом, бо тут мало дерев.

У місцях, де є дерева, напрямок руху вказують салатові або червоні стрілки на деревах.

Цікаві місця на маршруті:

1 – мальовничий вид на Оболонь

2, 4 – перший і другий містки через річку Бобрівню

3 – затока Десенка

Цікаві місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

1 – вид на Десну

2 – дамба на Десні, пляж бази відпочинку „Десна”

3 – озеро Бабине на Трухановому острові

Парк Партизанської слави (Харківський, Позняки)

New Nikolskyy les

Маршрут проходить територією Микільського лісу, неподалік парку Партизанської слави і метро „Червоний хутір”. Найближча зупинка міської електрички – „Дарниця”.

Маршрут іде по колу. Довжина 5400 м, приблизний час руху – 30 хвилин.

Як знайти старт маршруту: від метро „Червоний хутір” потрібно проїхати 100 м по вулиці Бориспільській до стенду із зображенням маршруту справа обабіч дороги. На інформаційних стендах відмічені основні орієнтири та місце, де знаходиться велосипедист. По всьому маршруту на деревах є вказівники у вигляді стрілок (салатові або червоні), які вказують напрямок руху.

Цікаві місця на маршруті:

1 – Стежка здоров’я

2 – галявина

3 – протитанкова траншея часів Другої світової війни

Цікаві місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

1 – танковий цвинтар

2 – парк Партизанської слави, озера

Биківнянський ліс (Троєщина, Дарниця, Лівобережна)

New Bykovnyanskyy les

Маршрут проходить територією Биковнянського лісу, неподалік метро „Лісова”, між Лісовим масивом і Троєщиною. Найближча зупинка міської електрички – „Лівобережна”.

Маршрут іде по колу. Довжина 8600 м, приблизний час руху – 40 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, на яких відмічені основні орієнтири та місце, де знаходиться велосипедист. По всьому маршруту на деревах є вказівними у вигляді стрілок (салатові або червоні), які вказують напрямок руху. Маршрут проходить лісовими дорогами й тропами, іноді є піски. Є одне незручне місце з різким обривом вниз: це місце позначене знаками оклику на деревах.

Цікаві місця на маршруті:

1 – Лісовий цвинтар

2 – Алмазне озеро

3 – галявина

4 – село Биківня

Цікаві місця, на які можна виїхати з маршруту:
1, 4 – озеро Берізка (Лісове)

2 – Національний історико-меморіальний заповідник „Биковнянські могили”

3 – озера колишнього радгоспу „Рибний”

Пуща-Водиця (Нивки, Академмістечко)

New Puscha Voditsa

Маршрут проходить лісовим масивом Пуща-Водиця на півночі Києва. Найближча зупинка міської електрички – „Вишгородська”. Також можна дістатися трамваями №12 та №7 (проїзд у трамваї велосипедистам безкоштовний). Маршрут іде по колу.

Довжина 11 700 м, приблизний час руху – 60 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, де відмічені основні орієнтири та місце, де знаходиться велосипедист. Салатові або червоні стрілки на деревах вказують напрямок руху. На верхній частині маршруту багато піску, який перетворюється на бруд після дощу, тому ця частина шляху не рекомендована початківцям.

Цікаві місця на маршруті:

1 – каланча

2 – галявина

3 – бігова доріжка

4 – Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення

Цікаві місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

1 – лісництво

2 – ліс та озера Пущі-Водиці

3 – дитячий табір

Перед в’їздом на маршрут, а також у різних місцях розташовані інформаційні стенди, які повідомляють про назву маршруту, кілометраж та напрямки руху з маршруту до станцій міської електрички, метро або інших цікавих місць, що знаходяться поза маршрутом. Окрім стендів, маршрути промарковані червоними і зеленими стрілками на деревах або табличках.

Рекреаційні маршрути були розроблені фармацевтичною корпорацією “Артеріум”, за ідеєю та підтримки Асоціації велосипедистів Києва.

У 2012 році був облаштований перший веломаршрут у парку “Сирецький гай”, на якому були розглянуті недоліки, а восени 2012 – інші 6 маршрутів, які також працювали у тестовому режимі. Взимку 2012-13 була проведена робота над недоліками, і оновлені рекреаційні маршрути були офіційно відкриті у червні 2013. Тим не менш, ще до їхнього відкриття ними уже їздили велосипедисти.

Обслуговування маршруту також надає фармацевтична корпорація “Артеріум”, а Асоціація велосипедистів Києва проводить опитування користувачів маршруту та поширює про них інформацію.

Асоціація велосипедистів Києва є неприбутковою організацією та значною мірою існує за рахунок пожертв і підтримки членів Асоціації. Якщо Ви бажаєте допомогти нашій діяльності, зробіть благодійний внесок.

ПОДІЛИТИСЯ