У Києві розпочинається мода на міські велосипеди з елегантними рамами і кошиками, електровелосипеди з вантажними причепами та на смішні ровери, на яких неясно, як кататися.
З такими висновками ми пішли з “Велобайку” – виставки, де щорічно виставляють велосипедні новинки та започатковують тенденції.
Отже, зустрічайте. Тенденція перша: велосипед по-голландськи.
Занижена рама, широке сідло, великі вузькі колеса, ліхтар на динамо-машині і незмінний кошик – усі можливі атрибути міського велосипеда були представлені на цьогорічній виставці.
Їх представляли майже всі, за винятком 3-4 виключно спортивних брендів.
Деякі веломагазини вперше цього року взяли міські велосипеди на реалізацію.
Велосипеди з голландського стенду, як завжди впізнавані,
і користувалися ще більшою популярністю, ніж минулого року.
Тенденція друга: велосипеди для лінивих.
Щонайменше три стенди представляли велосипеди з електро-двигуном. Це, здається, вперше на “Велобайку”.
Електро-велосипеди з кошиком і вантажним відсіком.
Тенденція третя: велосипеди для маленьких квартир
Незважаючи на високу ціну, складні велосипеди набули значного попиту у 2012, тож цього року їх представляли уже не один, а кілька стендів.
Зазвичай, складні велосипеди були сусідами міським – тенденція дуже спільна, адже саме такі велосипеди у попиті в європейських містах.
Тенденція четверта: вантажні причепи
Їх обладнали як на електро-велосипедах,
так і на звичайних – точніше, триколісних.
Тенденція п’ята: велобізнес починає жартувати.
Смішні велосипеди нарешті отримують шанс прорватися на ринок України.
Деякі з них представляють виключно об’єкт мистецтва,
але на деяких цілком можливо кататися.
Ми пішли з виставки з відчуттям того, що Київ впевнено стає велосипедним містом: зі справжньою міською культурою вело-поїздок, не тільки рекреаційних та спортивних, а й просто зручних поїздок на роботу, з роботи, до магазину: для себе.
Фотографії активіста Асоціації велосипедистів Києва Олега Лементарьова