70% велосипедистів вимагають від нового мера створити велосипедну інфраструктуру у Києві, обов’язково з урахуванням європейського досвіду.
Такими є результати опитування велосипедистів щодо їхніх вимог до нового київського мера.
Окрім створення велосипедної інфраструктури, велосипедисти вимагають встановлювати велопарковки біля станцій метро, супермаркетів (40%) та проводити соціальні кампанії, рекламу задля формування позитивного іміджу велосипеда у Києві (20%).
15% опитаних хочуть, щоб мер їздив на роботу на велосипеді та брав участь у велопарадах та змаганнях.
По 10% велосипедистів вимагали:
- знизити швидкість автомобілів у місті
- будувати наземні пішохідні переходи замість підземних
- занижувати бордюри на з’їздах з тротуарів
- створити муніципальний велопрокат (взятии велосипед в одному місці, лишити в іншому)
- створити посаду радника з велосипедної інфраструктури
- змінити стратегію міста з автомобілецентричної на орієнтовану на людей
- підвищити контроль за виконанням ПДР, у тому числі, серед велосипедистів
Також опитані озвучили наступні вимоги:
- звільнити тротуари від припаркованих машин та МАФів
- зробити паркування автомобілів платним
- ремонтувати узбіччя
- розвивати громадський транспорт та робити його популярним
- боротися із вуличними собаками
- створити прозорий бюджет на розвиток велоінфраструктури, і взагалі, бюджет має бути прозорим
- створити велосервіси у районах міста
- створити систему розшуку вкрадених велосипедів
- сприяти велозмаганням
- створити траси здоров’я у лісах та парках
- дозволити перевозити велосипеди у метро (у певні години) та у автобусах
Окремо зазначимо вимогу щодо створення пішохідної зони на Хрещатику та відміни збору для електромобілів та електроскутерів.
Опитування проводилося онлайн, під час реєстрації на зустріч з кандидатом у мери, пропонувалося визначити три головні вимоги до нового мера. Взяли участь 26 осіб.
Ці вимоги, а також вимоги до мера, створені Асоціацією велосипедистів Києва, ми надсилаємо усім кандидатам у мери та передаємо їм особисто на зустрічах.
Найближча зустріч з кандидатом у мери Києва – з Ігорем Луценком, 18 березня 2014, 18:30. Реєструйтеся та приходьте!
Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва.
Що більше нас буде, то швидше будемо жити у комфортному місті!