Правила перевезення велосипедів у громадському транспорті

Київ відновлює роботу громадського транспорту для всіх з 1 травня. Тому ми принагідно підготували для вас пам’ятку про правила перевезення велосипедів у столичному громадському транспорті. Сподіваємося, що це допоможе уникнути конфліктів між працівниками громадського транспорту й пасажирами, що вирішили скористатися даною опцією, а також популяризує мультимодальність.

Не завжди всі добре володіють правилами перевезення велосипедів, або ж просто слова користувачів не є хорошим аргументом при зустрічі з кондуктором. Тому, ділимося з вами правилами перевезення велосипедів у громадському транспорті з посиланнями на відповідні постанови

Знайте свої права і користуйтеся ними!

Трамваї і тролейбуси:

Згідно Правил користування трамваєм і тролейбусом (пункт 5. 7) пасажири мають право провозити велосипед, якщо він не буде забруднювати одяг оточуючих чи салон транспорту. Забороняється перевозити вантаж більше 100х50х30 см або вагою понад 40 кг, речі довші за 190 см та діаметром більше 30 см.

Автобуси: 

Згідно Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту в автобусі велосипед можна перевозити як багаж – в складеному вигляді та відповідно до правил перевезення багажу. Ваші речі не повинні перевищувати вагою 40 кг, а розміри становити до 100х50х30 см. Одна одиниця багажу перевозиться безкоштовно. Розміщувати велосипед треба так, щоб він не заважав оточуючим та не перекривав вихід.

Метро:

З 26 квітня 2021 року у метро можна перевозити велосипеди у чохлі чи належній упаковці безоплатно.

Внесення доповнень до Правил користування київським метрополітеном затвердила Київська міська рада. Рішення читайте за посиланням https://kmr.gov.ua/sites/default/files/588-629.pdf

Про можливість перевезення велосипедів у метро зазначено у пункті 3.5. Правил користування Київським метрополітеном : «Пасажирам дозволяється безоплатне перевезення:спортивного спорядження (лиж, санок, ковзанів, велосипедів тощо) у чохлах або належній упаковці.»

Потяги: 

Згідно пункту 15.5. Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України:

Всі правила взяті з офіційного сайту Київради: https://bit.ly/3e3hqJg.

ПОДІЛИТИСЯ