Велоконцепція Києва

8 лютого 2018 року Київська міська рада ухвалила велоконцепцію, яку розробили за участю ГО «Асоціація велосипедистів Києва».

Велоконцепція Києва – це план інтеграції велосипеда в міську транспортну інфраструктуру. Цей документ містить всю необхідну інформацію для створення велосипедної інфраструктури в Києві, зокрема карти веломережі. Карта першочергових веломаршрутів створена для того, аби було зрозуміло, які маршрути обирати для цільового фінансування з бюджету та реалізації. Велоконцепція також надає рекомендації інженерам, як проектувати безпечну та комфортну велоінфраструктуру.

Головним очікуваним результатом велоконцепції є збільшення кількості користувачів велосипеда як повсякденним транспортом до 5% від загальної кількості щоденних переміщень іншими видами транспорту. Велоконцепцію розробили на виконання Стратегії Києва 2025, яка ставить за мету збільшити частку велосипедних поїздок з 0,25% до 5% у 2025 році. Це означає, що місто має створити умови, коли щодня на вулицях Києва велосипедом будуть пересуватись від 160 до 200 тисяч людей.

Рішення Київської міської ради від 8 лютого 2018 року N 7/4071 «Про затвердження Концепції розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві» підписано міським головою м. Києва Віталієм Кличком, опубліковано в офіційному віснику – газеті «Хрещатик».

ПОДІЛИТИСЯ