Тренінг з адвокаційних кампаній у сферах сталої та безпечної мобільності (Запоріжжя)

Час:  5­-6 березня 2016

Місце: Запоріжжя

Організатор: Асоціація велосипедистів Києва

sustainable mobility

Запрошуємо активістів до участі у тренінгах з планування адвокаційних кампаній у сферах сталої та безпечної мобільності (вирішення транспортних проблем, розвиток велотранспорту, доступність міста для малобільних груп тощо).

Для кого ця можливість?

Для лідерів громадських організацій та ініціативних груп, що працюють у сферах сталої та безпечної мобільності у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях, а також у частинах Донецької та Луганської областей, що перебувають під контролем України.

Що ми маємо на увазі під висловом “стала та безпечна мобільність”?

Ідеться про розв’язання транспортних проблем – автомобільні затори, аварійність та смертність, низький рівень доступності. Цільовою аудиторією тренінгів є лідери груп і організацій, які просувають велосипедний транспорт, якісний громадський транспорт, безпеку доріг та вулиць, універсальний дизайн та доступність міст для маломобільних груп, в т.ч. людей з інвалідністю.

З чого складаєтсья проект?

Інтенсивний дводенний тренінг (воркшоп), який матиме два типи результатів:

а) результат у голові — глибше розуміння, нові знання та практичні навички, що допоможуть бути більш успішними у майбутній громадській діяльності;

б) результат на руках — якісні, продумані, прораховані плани адвокаційних кампаній, які ваша група може успішно втілити вже навесні­влітку 2016 року, можливо — за фінансової та експертної підтримки авторів та донорів проекту.

Що отримують успішні учасники?

Успішні учасники — це ті, хто після дводенного тренінгу створить концепції і чорнові плани майбутніх кампаній. Протягом декількох тижнів після тренінгу з ними безкоштовно працюватимуть експерти проекту, які допоможуть із детальним плануванням та оформленням цих кампаній, в тому числі — з перевіркою календарних планів, прорахунком бюджетів, графічним оформленням, розробкоюPR­стратегій тощо.

Для тих, хто пройде цей етап, проект відкриє дві додаткові можливості:

а) участь у заключному заході в Києві 8­9 квітня 2016 року, який передбачає (окрім презентації проектів) навчальні візити до успішних організацій, міжнародних донорів, а також державних та муніципальних установ, знайомство із людьми та структурами, які можуть бути корисними в реалізації проектів;

б) фінансова та організаційна підтримка у втіленні розроблених адвокаційних кампаній у травні­вересні 2016 року.

Хто проводить тренінги і надає експертну допомогу?

Авторами програми та тренерами будуть практики — успішні громадські активісти та адвокати. Це Ірина Бондаренко з “Асоціації велосипедистів Києва” – неприбуткової організації, що просуває велосипеди як сталий транспорт для міст та має позитивну репутацію як в Україні, так і закордоном. Іра, у минулому журналіст, має значний досвід у розвитку і просуванні велосипедного транспорту, розробці та втіленні громадських проектів, плануванні кампаній, а також адвокаційній роботі та співпраці з місцевими радами та транспортними департаментами. Ірина є визнаним експертом, надавала консультації 12 містам України в розробці стратегій розвитку велотранспорту, нещодавно виступала з трибуни Верховної Ради.

Віктор Загреба — менеджер неприбуткових проектів, громадський активіст. Засновник та координатор ініціативи “Vision Zero для України”, яка ставить за мету зниження транспортної смертності у містах України до нуля. Ініціатор та автор лекцій про безпеку дорожнього руху для патрульних поліцейських, бере участь у розробці нових типових програм уроків безпеки руху для школярів. Від листопада 2015 року Віктор є учасником місцевого самоврядування — членом виконкому міської ради міста Яремче Івано­-Франківської області.

Іванна Скиба­-Якубова та Тетяна Ландесман з Харкова є комунікаційними експертами та тренерами проекту. Засновниці PR-­агенції “Bagels & Letters”, спеціалісти з питань масової комунікації, автори та координатори багатьох PR­-кампаній і медіа­заходів для громадських ініціатив, благодійних та волонтерських проектів.

Допомогу у розробці методики тренінгу надає міжнародна експертка Сью Кнауп, засновниця громадської організації OneStreet (Арізона, США), яка понад 20 років займається консалтинговою допомогою екологічним та велосипедним організаціям, зокрема проведенням навчань з планування кампаній. Сью працювала у різних країнах світу та планує приїхати до України на другій фазі проекту, під час втілення кампаній.

Умови участі

Завдяки підтримці донорів, участь у нашому проекті є безкоштовною. Однак проект сфокусований не на кількості, а на якості, тому у кожній події візьме участь не більше 15 осіб. Учасники будуть відібрані на конкурсній основі. Критеріями відбору буде наявність досвіду практичної громадської роботи у зазначених вище сферах, готовність делегувати на тренінг двох осіб з лідерського складу організації чи ініціативної групи та мотивація учасників. Підтвердженим учасникам буде надано повне харчування (окрім сніданку першого дня і вечері другого дня), а учасникам з інших міст — також проживання в готелі (2 ночі у 2-­місних номерах). Компенсації транспортних та інших супутніх витрат не передбачено.

Реєстрація та контакти

Для подання заявки на участь в події просимо заповнити онлайн-­анкету за посиланням.

Результати відбору будуть повідомлені не менш як за 14 днів до запланованої події. З запитаннями стосовно цього проекту можна звертатися до менеджера проекту Віктора Загреби за електронною поштою viktor@zagreba.com, у разі термінових питань — за телефоном 067 442 14 94.

Проект “Популяризація безпечного та сталого транспорту у східній Україні” реалізується громадською організацією “Асоціація велосипедистів Києва” у рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Контакти

ГО “Асоціація велосипедистів Києва”
Менеджер проекту Віктор Загреба
viktor@zagreba.com
067 442 14 94

Організовуєте велопробіг, парад, зустріч, обговорення? Ми розкажемо про це всій велосипедній спільноті! Надсилайте анонси своїх подій на скриньку media [at] avk.org.ua

Підпишіться на розсилку АВК, щоб отримувати дайджест актуальних велоанонсів і новин!

ПОДІЛИТИСЯ