АВК названо організацією місяця Європейською велофедерацією

Європейська велосипедна федерація (European Cyclists Federation, ECF) визначила Асоціацію велосипедистів Києва організацією місяця. Про пошук ресурсів, адвокасі-кампанії та результати співпраці з міжнародними партнерами – розповідає ECF.

Це історія про маленьку організацію, що успішно просуває тему велотранспорту в нелегких для українських велосипедистів умовах. Для країни, де потенціал велотранспорту ще значною мірою нерозкритий – це яскравий приклад того, як інвестиції в чудових людей з правильним баченням приносять величезні результати.

Нові друзі

У 2011 році нова група активістів приєдналася до ECF під час Щорічних загальних зборів у місті Севілла, Іспанія. Ці люди продемонстрували пристрасть до просування велосипеду та прагнення творити зміни в своєму місті та країні. АВК стала членом ECF, і переконавшись у потенціалі організації, ECF почала підтримувати Велофорум – першу в Україні конференцію на тему велотранспорту та велотуризму,  організовану за моделлю Velo-city.

велофорум полтава

Програма лідерства ECF

Програма лідерства – це грантова програма ECF, спрямована на підтримку малих та середніх організацій, що демонструють потенціал впливати на адвокаційну діяльність у своїй країні. Після успішного проведення Велофоруму АВК було обрано як одну з організацій-отримувачів гранту сумою 15 000 євро. Програму було повторено в 2013 році: цього разу з допомогою коштів Клубу велосипедної індустрії (Cycle Industry Club), мережі, що координується ECF, АВК знову отримала грант сумою 15 000 євро. Справи київських велосипедистів пішли вгору.

Діяльність в країні з низькою велосипедною культурою

Гранти в рамках Програми лідерства допомогли АВК вибудовувати свою роботу на більш професійному рівні. Тепер Асоціація може оплачувати роботу своїх працівників та інвестувати в комунікації, кампанії та дослідження. Звіти, які отримувачі грантів повинні подавати двічі на рік, показують успішне виконання бізнес-плану та позитивні зрушення. Новий веб-сайт має вдвічі більше відвідувачів ніж його попередня версія. В Києві запущено велосипедні навчання.

Оплачувані працівники тепер працюють над безпекою руху та інфраструктурним законодавством, організовують кампанії, можуть здійснювати переклади. Щороку в Україні проходить по два велопаради в чотирьох містах з метою популяризації велосипедного руху. Медійно підковані київські активісти знають як привертати увагу журналістів до своїх яскравих велоподій і тепер мають ресурси для вибудовування відносин зі ЗМІ.

АВК є велосипедним лідером в Україні. Її членів запрошують на зустрічі в міській адміністрації. Вони стають співавторами транспортної політики Києва. Перший етап роботи пройдено – і очікування донорів повністю  виправдані.

ретро круїз ретрокруїз

Хороші стосунки з сусідами: підняття планки

Асоціація велосипедистів Києва піднімається на новий рівень – і в цьому їй допомагає програма Європейського добросусідства та партнерства. Ця програма надає гранти неурядовим організаціям, що працюють над популяризацією «участі громадянського суспільства в діалозі з владою по впровадженню секторних стратегій в навколишньому середовищі, енергетиці, транспорті та регіональному розвитку». Коли минулої весни було оголошено прийом заявок, АВК не гавила часу: у співпраці з «Центром соціальних- та бізнес-ініціатив» (НГО, що займається економічним розвитком у місті Яремче) та ECF вони подали заявку на грант. Кілька тижнів тому було прийшла новина: організація отримала 250 000 євро з необхідних 300 000 євро на реалізацію всієї програми розвитку.

На що підуть гроші?

«Нашою метою є посилити велосипедну політику на національному та регіональному рівнях в Україні», – повідомляє координатор проекту Ксенія Семенова, «а тут дуже багато роботи. В першу чергу потрібно продовжувати адвокасі-кампанії в Києві». «Тепер ми зможемо підтримувати міста України, що хочуть розвивати велосипедний рух», – додає Ірина Бондаренко, координатор АВК. «Ми можемо вибудовувати попит громадськості на велоінфраструктуру, допомагати вдосконалювати локальні велосипедні організації. Тепер ми матимемо ресурси піднімати рівень щорічної конференції Велофорум».

Результати

Велосипедна культура – включно з велосипедним ринком – не може бути побудована за одну ніч. Все ж, робиться величезний крок у цьому напрямку. Невелика фінансова підтримка з боку індустрії дозволяє організаціям утримувати штат. А це дає змогу охоплювати більше питань, і надалі претендувати на додаткове фінансування. Гранти допомагають організаціям вдосконалюватися. На цій платформі можна краще впливати на міську та національну транспортну політику. Таким чином, більше людей можуть насолоджуватися їздою на велосипеді, а це розвиває індустрію.

Оригінал: http://www.ecf.com

Переклад: Асоціація велосипедистів Києва

Ознайомтеся з результатами роботи АВК в 2013 році та планами на 2014 рік

ПОДІЛИТИСЯ