АВК просить додати в норми будівництва метро автоматичні двері

Асоціація велосипедистів Києва передала до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України коментарі до державних будівельних норм (ДБН) по метрополітену.

АВК висловлює подяку за зусилля міністерства оновити велику кількість державних будівельних норм у сфері містопланування та транспорту. Зокрема, зараз у процесі оновлення перебуває норма щодо будівництва метрополітенів.

Фото: prozoro.info

“Ознайомившись з опублікованим проектом ДБН В.2.3-7:201Х, висловлюємо стурбованість відсутністю уваги розробників до підвищення якості обслуговування та доступності споруд метрополітену для маломобільних груп населення. У додатку у таблиці додаємо свої коментарі та зауваження щодо окремих пунктів проекту документу”, – ідеться в листі Асоціації велосипедистів Києва до Мінрегіону.

Серед рекомендованих змін до ДБН є можливість облаштування велостійок біля станцій метро: “У підвуличних переходах та підземних вестибюлях допускається облаштування стійок для паркування велосипедів за умови збереження вимог до евакуації”.

Також ми просимо передбачити в ДБН встановлення в переходах метро автоматичних розсувних дверей і дозволити облаштування ескалаторів за будь-якої глибини залягання станцій, а також для доступу у переходи, що ведуть до вестибюлів метро. Таке рішення підвищить доступність, зокрема, для маломобільних людей, яких у Києві, за даними Департаменту містобудування та архітектури КМДА, понад 50% загальної кількості населення (літні люди, люди з травмами або тимчасовим погіршенням здоров’я, люди з інвалідністю, люди з малими дітьми).

З повним переліком коментарів до ДБН по метрополітену можна ознайомитись у листі АВК до заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе: Коментарі до ДБН по метрополітену.

Нагадаємо, у 2018 році Мінрегіонбуд затвердив чотири державні будівельні норми(ДБН), зокрема «Вулиці та дороги населених пунктів» і «Планування і забудова територій», зміну яких Асоціація велосипедистів адвокатувала протягом 4 років.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ