АВК в обличчях. Координаторка волонтерів Марія Шененко

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації? Майже щодня нас стає все більше та більше – вже понад 500!

Знайомтеся — Марія Шененко, координаторка волонтерів Асоціації велосипедистів Києва.

координаторка волонтерів АВК Марія Шененко

1. Як давно ти їздиш на велосипеді?

Відколи навчилась їздити, років з шести — зараховується? 🙂 Насправді я от замислилась і не можу згадати, відколи все почалось. Мабуть, з поїздок до Пущі-Водиці з друзями у більш свідомому, уже шкільному віці. Але активно користуюсь велосипедом приблизно чотири роки.

2. З якою метою його використовуєш?

Час від часу релаксую на двоколісному на дачі, там простори дозволяють робити це в більш безпечних умовах, ніж у Києві. А якщо говорити про мегаполіс, знову ж таки частіше використовую велосипед на короткі дистанції: на озера в Пущі влітку, або на прогулянку лісовими стежками, час від часу — на Поділ на навчання або на набережну з книжкою. Інколи також застосовую велосипед як громадський транспорт, коли їду в місто у справах, але таке трапляється рідше через те, що не ризикую лишати його надовго на велопарковці: боюся, що можуть вкрасти. А на довгі дистанції, на жаль, поки не спромоглася; мій максимум за поїздку — 50 км, але я прагну до досконалості, з початком нового сезону готова бити рекорд.

3. Що для тебе велосипед?
Велосипед — це інструмент, що допомагає відчути свободу та незалежність. Особливо коли ввечері, перед заходом сонця, ти їдеш безпечною ділянкою дороги в напрямку якогось живописного місця і не відволікаєшся на інших учасників дорожнього руху, бо їх насправді й немає поряд. Ти просто летиш і заглиблюєшся в себе, у свої відчуття, думки та емоції. Свобода — у виборі маршруту, свобода — керувати власним часом і швидкістю. А ще велосипед — це спосіб перезавантажитись і відкинути зайві думки.

4. Чому ти приєдналась до АВК і що думаєш про організацію?
Усе почалося з кави на Майдані влітку 2015 року. АВК тоді організовувала Bike2Work (“Велосипедом на роботу”) спільно з друзями, громадським рухом «Екоцентр», де я вже волонтерила на той момент кілька місяців. Після того допомагала ще на кількох подіях АВК, і втягнулась :). Мені було важливо приєднатися до організації або компанії, в якої є душа. АВК має душу, має справжню красиву місію і не декларативні цінності. Бути частиною такого потужного і соціально сильного руху — гордість; підтримувати його морально, фінансово або дієво — велика відповідальність.

5. І наостанок: твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Хотілося б, аби люди долучалися до таких суспільно важливих рухів, які перевертають уявлення про світ, в якому ми живемо і спонукають до змін. Бо ж АВК насправді просуває не лише велосипед як транспорт, чи здоровий спосіб життя, чи знижки у веломагазини та веломайстерні за членські квитки. АВК просуває культуру мислення і важливість робити оптимальний та свідомий в тій чи іншій ситуації вибір виду транспорту, стилю життя, звичок, системи цінностей. Хотілося б, аби мешканці Києва, його гості та всі, хто вважає його своїм домом, любили це місце, любили по-справжньому, а не на словах. Вірю, що «людина — мисляча очеретина» переможе вандалізм і нехіть до турботи про простір, який нас оточує. Активістам бажаю об’єднуватись і «лупати сю скалу», щоб #містодлялюдей подивилося на нас врешті вдячними очима європейськості, а не совка; щоб кожен, хто переходить вулицю або їде на велосипеді, почував себе у безпеці; щоб головною цінністю була людина, а не бажання продати нікому не потрібний товар чи послугу…

До Міжнародного дня волонтерів, який відзначають 5 грудня, координаторка волонтерів Асоціації велосипедистів Києва Марія Шененко готує підбірку найцікавіших історій волонтерів АВК: як ними стають і для чого. Маєте, що розповісти? Пишіть Марії на пошту maria {at} avk.org.ua.

Як долучитися до Асоціації велосипедистів Києва

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ