АВК в обличчях: Наталія Князева

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто вони, члени Асоціації велосипедистів Києва?

Знайомтесь – Наталія Князева, асистентка проектів АВК.

1. Як давно ти їздиш на велосипеді?

Перший велосипед з’явився у мене в три роки, трьохколісний, звичайно. З того часу я фактично з велосипедом і не розлучалася. До підліткового віку каталася в дворі та парку, а потім батьки відвезли велосипед до бабусі в село, бо вважали, що по місту кататися небезпечно. Тим не менше, усі канікули в бабусі я проводила на двоколісному. В селі майже в кожного був велосипед, тому на покатушки нас збиралася чимала група. Свій дорослий велосипед я купила 5 років тому.

2. З якою метою його використовуєш?

Я прихильниця різних видів активного відпочинку, зокрема велосипедного туризму, тому придбала велосипед якраз з метою участі у велопоходах, велофестивалях. Мені подобається не тільки формат таких заходів, а й атмосфера, яку створюють люди, що беруть участь. Оскільки я живу за містом, то часто використовую велосипед як транспорт – поїхати в магазин, до друзів, на озеро, або для відпочинку, покататися в лісі. Іноді використовую велосипед у місті, в основному, для спільних прогулянок з друзями.

3. Що для тебе велосипед?

Велосипед для мене – це екологічне життя: ти не тільки покращуєш стан довкілля, але ще й турбуєшся про власне фізичне та психологічне здоров’я. Коли сідаю на велосипед, то мозок відразу очищується від потоку думок. Це як медитація, коли перестаєш думати і починаєш сприймати й відчувати світ у собі і навколо себе.

4. Чому ти приєдналась до АВК і що думаєш про організацію?

Я давно слідкувала за діяльністю АВК й дуже раділа, що в Києві розпочався такий рух, який відразу об’єднав багато однодумців. Мені відгукнулися месседжі, що транслює АВК через свою діяльність, про те що велосипедні міста – це міста щасливих людей, про те, що демократія – це коли всім є рівноцінне місце на дорозі, про те, що велосипед – не просто засіб пересування, а винахід, що здатний змінити якість життя жителів міста та побудувати нові зв’язки.

5. Твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Сподіваюсь, одного ранку ми всі пересядемо на велосипед, і вдихаючи чисте повітря, поїдемо кожен у своїх справах, вітаючи одне одного і усміхаючись. Думаю, варто почати вже сьогодні!

Як долучитися до Асоціації велосипедистів Києва

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ