Члени і волонтери АВК про себе, організацію і натхнення

Ми запитали у членів та волонтерів Асоціації велосипедистів Києва, чому вони приєднуються до нас і що їм це дає.

У 2018 році наша велосипедна спільнота зміцніла, і команда волонтерів та членів посилила своєю участю багато подій та проектів АВК.

Що ми робили разом

Команда волонтерів та волонтерок з 60 людей разом з нами двічі провела Підрахунок велосипедистів у Києві, а наші велоточки на міських подіях стали ще яскравішими та драйвовішими.

Разом ми переймали досвід розробки адвокаційних велосипедних кампаній, проводили велосипедні аудити вулиць та офісів під час конкурсу «Велопрацедавець 2019», навчалися письменницькій майстерності під час курсу зі створення контенту Cycling&Writing, аби в майбутньому комунікувати успіхи організації ще більше.

Завдяки велотренерам АВК відбулися велошколи в містах Донецкої та Луганської областей під час фестивалів «ВелоСходу». Також велосипедом до школи поїхали школярі в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської, Житомирської, Полтавської, Вінницької та Черкаської областей.

Волонтери АВК, які пройшли курс зі створення контенту Cycling&Writing.

Юрій Шакалов, музикант:

Як тільки я купив собі велосипед, я зрозумів, яка це радість. Мені хотілося б, щоб цю радість відчуло якомога більше людей. Тоді я читав все підряд в інтернеті на велосипедну тематику, і випадково натрапив на сайт АВК. Мене захопила діяльність АВК, і я спочатку став членом, а потім почав долучатись до різних акцій як волонтер.

Найбільш цінними аспектами в роботі АВК для мене є популяризація велосипеда як міського транспорту, а також робота над вдосконаленням велоінфраструктури Києва.

Також я є співзасновником громадського ресторану Urban Space 500, мета якого в чомусь дотична до АВК: робити Київ кращим містом.

Яна Брик, координаторка роботи АВК по Києву:

Мій шлях до АВК був досить цікавим і довготривалим. Ми познайомились ще за часів Шулявського мосту 🙂 Але остаточно закохались нещодавно. Між нами вірність, щирість, злагодженість, цінність та повага.

Особисто для мене в роботі АВК найбільш цінним є відданість організації та її членів своїй справі, своїм принципам та спільна робота на результат.

Денис Черняк, диспетчер перельотів:

Велосипед як транспорт відкрив для себе доволі давно. Тому щодня відчуваю позитивні й негативні моменти, які постають перед кожним велосипедистом.

Про АВК дізнався з соцмереж. Як тільки з’явилось трохи вільного часу, приєднався до команди волонтерів на BikeExpo 2018. Приєднався тому, що це було просто цікаво. Та вже згодом знайомство з членами організації надихнуло мене. З’явилося розуміння, що потенційно кожен може впливати на процес створення велоумов. То чому б не зробити місто комфортним для велосипедистів?

Як представнику АВК мені цікаво займатися двома справами: надихати людей та формувати стратегічні ідеї. Обидві активності вимагають значного досвіду, а я готовий вчитися. Ким я себе бачу в АВК? Як і раніше – волонтером.

Членство в АВК дало мені розуміння простої думки: відносно невелика група об’єднаних й мотивованих людей – взірець ефективності.  Така група змінює країну, змінюючи мислення оточення. Цьому немає бар’єрів.

АВК – це натхнення, що є початком великих зрушень у думках.

Олександра Абдурашитова, продакшн менеджер:

Після декількох років життя в іншій країні, де була дуже розвинута велоінфраструктура, я повернулася до Києва, і була дуже розчарована. Тому я вірю, що АВК допоможе нам дійти до європейського рівня розвитку велокультури, і для мене цінно, що я можу зробити свій внесок у цей процес. У Facebook давно вже слідкувала за життям Асоціації, і в травні активно долучилася.

Я захоплююся фотографією, і залюбки роблю фотозвіти з подій, а також допомагаю з їх організацією.

Я ціную АВК за те, що ви не ниєте, як в Україні погано с велодорогами, а своїми «потужними колесами кладете асфальт велодії» в напрямку розвитку.

Денис Моляка, координатор проектів:

АВК я знаю вже давно, і вона змінила моє життя. Я вважаю, що такі потужні організації потребують підтримки, і мені подобається ідея, коли члени фінансують діяльність організації, яка відстоює їхні інтереси. Окрім АВК, я підтримую діяльність громадської організації АльтерСпорт у Миколаєві, але у нас немає членських внесків. Активно використовую велосипед як міський транспорт близько чотирьох років. Однак я би хотів, щоб він став транспортом для більшої кількості людей.

Діяльність АВК давно вже вийшла за межі Києва, і бенефіціарами АВК є вже не лише кияни, але й мешканці інших міст та громад, і це дуже круто! Мене дуже надихає в громадській діяльності те, що люди зі спільними цінностями, цілями та світоглядом добровільно об’єднуються, щоби втілювати зміни в містах. Коли ти займаєшся волонтерською діяльністю, то відчуваєш себе частиною дуже потужного колективу.

Бажаю велосипедистам берегти себе і бути уважними, коли вони пересуваються містом.

Марія Шененко, координаторка волонтерської і членської програм Асоціації велосипедистів Києва:

Ми дякуємо всім нашим активістам, що підтримували АВК протягом 2018 року і обіцяємо в 2019 році багато приємних сюрпризів, ще більше можливостей для розвитку та взаємодії. Вітаємо вас з новорічними та різдвяними святами і бажаємо безпечних доріг і веселого велосипедного року!

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ