Ірина Бондаренко,
координаторка з національної роботи
Асоціації велосипедистів Києва
Подзвонили сьогодні з львівського офісу GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва), попросили поширити їхнє запрошення на презентацію технології роботи муніципального велопрокату NextBike.
Я одразу згадала, як вперше спробувала NextBike у 2011 році, у Севільї. Усім учасникам конференції VeloCity видали рожеві картки SeBici, за якими можна було безлімітно крутити педалі важких, під 25 кіло, сірих велосипедів з кошиком (теж кілограми на три, мабуть).

Їхали Себічі дуже швидко, як для такої ваги. А от підняти їх на заднє колесо доводилося вдвох. Це нам якось довелося пхати велосипеди в гараж нашого велоколеги, у якого ми жили, бо усі приймаючі станції біля нашого дому були зайняті.

Севілья, з її низько похиленими гілками мандаринів, що і зелені, і помаранчеві, і квітнуть одночасно, і зеленими ж велодоріжками, пластиковими на перехрестях, якими їдеш на цих важких велосипедах, запам’яталася мені, як місто щастя.




Вдруге NextBike перехопив мене у Відні. Оператором його був “Райффайзен банк”, про що недвозначно кричали і кошик, і рама, і захист задніх коліс. Жахлива віденська погода, з холодним дощем і шквальним вітром, не зупинили нікого від використання райффайзенів кожної вільної хвилини.

У Відні були свої хитрощі: якщо севільцям можна було крутити педалі безкоштовно цілих півгодини, а потім одразу поміняти велосипед на інший, то віденьцям – лише 15 хвилин, а потім ще 15 хвилин чекати. Інакше – за гроші. Але зареєструватися у віденській системі було значно простіше: платиш один євро на сайті, і ти в системі – з будь-якою карткою будь-якої країни будь-якого банку.

Не кожне місто може похвалитися муніципальним велопрокатом. Берлін, Дублін, Спліт, Москву, Санкт-Петербург я об’їздила позиченими у друзів або власним велосипедами.
Але незалежно від виду велосипеда, я усвідомила: велосипед – це найкращий спосіб познайомитися з містом.
Тому я дуже щаслива за Львів, який планує встановити 5 станцій велопрокату ще цього року, і за себе, бо тепер зможу користуватися некстбайками, коли приїжджатиму туди без власного ровера.
До чого все це було: до презентації некстбайків у суботу о 13:00 на БайкЕкспо, не пропустіть!

Думки, висловлені в блозі членами АВК є суб’єктивними та можуть не збігатися з офіційною позицією Асоціації.