Нова транспортна політика КМДА, або Назад, у майбутнє

Київська влада декларує “нову транспортну політику”, де в пріоритеті пішоходи, велосипедисти і громадський транспорт, але на практиці ухвалює рішення, які повністю їй суперечать і затримують розвиток Києва як комфортного і безпечного міста.

2 листопада заступник мера Києва заявив, що Голосіївський проспект буде розширено до 8 смуг безперервного руху з підземними переходами.

У коментарях до заяви, яка викликала обурення і резонанс у соцмережі, він попросив: “Менше істерики, більше конструктиву”.

Асоціація велосипедистів Києва категорично проти реалізації даного проекту. У блозі координатора з національної роботи АВК Вадима Денисенка на УП.Київ, пояснюється, чому.

Чим розширення Голосіївського проспекту невигідне Києву?

Голосіївський проспект, Київ

1. Дискомфорт і небезпека для мешканців.

“Магістраль безперервного руху” відріже житлову забудову від єдиного у Європі Національного природного парку, який розташований у межах міста.

Наявність підземних переходів зробить парк недоступним для літніх людей, батьків з малими дітьми, людей з інвалідністю.

Високі швидкості на магістралях безперервного руху стануть причиною збільшення ДТП, як між авто, так і за участю пішоходів, які не захочуть користуватися підземними переходами.

Швидкісний рух у житловій забудові призведе до перевищення норм шумового забруднення та забруднення повітря автомобільними викидами.

2. Відсутність механізму прийняття рішень у місті.

АВК не розуміє, як відбувався процес прийняття рішення реалізувати даний проект і витратити кілька мільярдів гривень киян? На базі яких даних стає зрозуміло, що розширення дороги до 8 смуг покращить транспортну ситуацію міста?

Київ має транспортну модель, розроблену в 2014 році коштом Світового Банку. За інформацією АВК, жодного транспортного моделювання при затвердженні даного проекту не відбувалося.

3. Непривабливість велосипеда як транспортного засобу.

Створення в місті “магістралей неперервного руху” відлякує потенційних користувачів велосипеда від його використання як транспорту для повсякденних поїздок.

Перебування в одному потоці з приватними авто, які без зупинок на світлофорах та перехрестях розганяються до 100 і більше кілометрів на годину, психологічно некомфортне і фізично небезпечне.

КМДА

Асоціація велосипедистів Києва вважає доцільним створення в районах житлової забудови спокійних вулиць, рух на яких регулюється світлофорами та засобами “заспокоєння” – острівцями безпеки, піднятими наземними переходами.

Такі вулиці є безпечними для мешканців і для самих водіїв транспортних засобів, що не мають фізичної можливості сильно розганятися.

Для вирішення проблеми перевантаженості вулично-дорожньої мережі місту варто розвивати громадський транспорт та заохочувати жителів до користування велосипедом.

Один автобус провозить одночасно 60 пасажирів, при цьому місця займає, як 4 приватних авто. Велосипед не створює жодних викидів і шуму в місті, покращує здоров’я користувача та стимулює розвиток місцевого дрібного бізнесу.

За даними Європейської федерації велосипедистів, у 2010 році завдяки розвитку велосипедного транспорту 27 країн Євросоюзу отримали сумарне заощадження бюджетів у 217 мільярдів євро (економія на медицині, зменшення заторів, розвиток туризму та інше).

Це 432 євро на кожного мешканця, навіть того, який в очі велосипед не бачив.

Асоціація велосипедистів Києва закликає Київську міську держадміністрацію не витрачати коштів киян на інфраструктуру для транспорту минулого.  Натомість ухвалювати транспортні рішення на основі беззаперечних доказів їхньої ефективності та наслідувати найкращі практики міст, комфортних для бізнесу та життя.

ПОДІЛИТИСЯ