Позиція щодо руху велосипедистів смугою громадського транспорту

Сьогодні, 11 листопада, Кабінет Міністрів України дозволив рух велосипедів смугою громадського транспорту (ГТ).

Позиція U-Cycle щодо цього рішення.

Дозвіл руху смугами громадського транспорту є кроком, що виправляє колізію у ПДР. З одного боку, велосипед є транспортним засобом, а всім транспортним засобам заборонено рухатися по смузі ГТ окрім громадського маршрутного транспорту. З іншого боку – велосипедист зобов’язаний рухатися у крайній правій смузі. Тому такий дозвіл усуває неоднозначність.

Водночас не скрізь рух смугою ГТ є безпечним. Згідно з Державними будівельними нормами, на магістральних вулицях з високою інтенсивністю руху автомобілів не можна створювати велосипедні смуги на проїжджій частині, а лише відокремлену велоінфраструктуру, саме з міркувань безпеки.

Так, смуги для транспорту в Україні мають різну ширину й інтенсивність руху на маршрутах. Надалі в українських містах можуть з’явитися смуги швидкісного руху маршрутного транспорту, також чинні норми передбачають можливість створення смуг для транспорту, які не будуть крайніми (наприклад, якщо на маршруті є поворот, смуга може заздалегідь зміщуватися вліво). В таких випадках рух на велосипеді по смугах ГТ стане дуже небезпечним.

Ми вітаємо рішення уряду, бо воно усуває суперечності у ПДР. Але водночас воно не відповідає українським стандартам безпеки і тому може розглядатися лише як тимчасове рішення до створення повноцінної якісної велоінфраструктури.

ПОДІЛИТИСЯ