15 грудня відбудеться прес-конференція “Стартова зустріч: розробка Національної велосипедної стратегії”

Пресконференція на тему: “Стартова зустріч: розробка Національної велосипедної стратегії”

Міністерство інфраструктури України спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва), Посольством Королівства Нідерландів в Україні, Програмою розвитку ООН в Україні та Фондом ім. Г. Бьолля, Бюро Київ — Україна, розпочинають процес розробки Національної велосипедної стратегії. 

У 2018 році уряд України схвалив Національну транспортну стратегію до 2030 року, яка передбачає розробку Національної велосипедної стратегії та відповідне забезпечення її реалізації на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Розробка Національної велосипедної стратегії є частиною реалізації державної політики в галузі немоторизованого транспорту  та має на меті підтримати розвиток велосипедного транспорту та інтереси користувачів велосипеда по всій країні  — від маленьких сіл до великих міст-мільйонників.

Розвиток велотранспорту набуває додаткової важливості в умовах пандемії ковід, адже надає можливості безконтактного індивідуального пересування. Європейські міста включали заходи з переобладнання вулиць під мікромобільність як один з оперативних заходів мобільності під час пандемії. Під час дії карантину в березні 2020 в Україні спостерігалося значне збільшення пересування велосипедами і електросамокатами, що підтверджує відповідні потреби.

Документ установить конкретні цілі та чіткі заходи з розвитку велосипедного транспорту на рівні країни. Це має на меті дати сигнал регіональній і місцевій владі про те, що велотранспорт має значення й буде враховуватися у державній політиці та отримає відповідну підтримку. Стратегія сприятиме координації транспортної політики, обміну передовим європейським досвідом, нарощуванню потенціалу місцевої та регіональної влади, співфінансуванню інвестицій у велосипедну інфраструктуру та фінансування пілотних проєктів, досліджень (доказовий підхід у проєктуванні та розробці) та інформаційних кампаній. Більшість європейських країн вже мають такі національні велостратегії.

Чому Україні потрібна Національна велосипедна стратегія:

Пресконференція «Стартова зустріч: розробка Національної велосипедної стратегії», відбудеться 15 грудня об 11:00.

Формат: пряма трансляція на сайті Укрінформ та YouTube-каналі Укрінформ.

Спікери та спікерки: 

•  Наталія Форсюк, заступниця Міністра інфраструктури України;

•  Ірина Ставчук, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;

Йоханнес де Мол, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні;

•  Богдан Лепявко, голова U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»),

Вікторія Яшкіна, національна координаторка Програми “EU4Climate Ukraine” Програма розвитку ООН в Україні;

Софія Олійник, координаторка програми «Сприяння демократії» Фонду ім. Г. Бьолля, Бюро Київ — Україна;

Ірина Бондаренко, транспортна планувальниця, авторка дослідження «Потреба у розвитку велотранспорту та перешкоди до її реалізації у містах і регіонах України»;

Модераторка: Катерина Шульга, координаторка проєктів U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Під час події відбудеться презентація результатів дослідження «Потреба у розвитку велотранспорту та перешкоди до її реалізації у містах і регіонах України» та огляд загальної ситуації щодо розвитку велоінфраструктури в українських територіальних громадах.

У межах підготовчого етапу розробки Національної велосипедної стратегії було проведено дослідження, яке відбувалося протягом півроку і включало у себе 40 глибинних інтерв’ю з представниками/-цями органів місцевого самоврядування (міські голови, депутати/-тки, працівники/-ці виконкомів), містопланувальниками/-цями та транспортними експертами/-ками, представниками/-цями велобізнесу, громадських організацій та звичайними велосипедистами і велосипедистками з усіх регіонів України.

Дослідники намагалися охопити бачення з населених пунктів різних розмірів, щоб дізнатися відповіді на такі питання:

•  Хто зараз користується велосипедом у вашому населеному пункті, з якою метою?

•  Чи велосипед популярний?

•  Які перешкоди для розвитку велотранспорту ви бачите у вашому населеному пункті?

•  Які рішення для цих перешкод допомогли би вам на місцевому та на національному рівні?

Дослідження «Потреба у розвитку велотранспорту та перешкоди до її реалізації у містах і регіонах України» було проведено за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.

Пресконференція відбудеться у межах проєкту «Безпека руху для України: національна адвокація та промо-кампанія велосипедних НУО», що втілюється U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

ПОДІЛИТИСЯ