Пропозиції велоспільноти щодо змісту Національної велосипедної стратегії

У грудні Міністерство інфраструктури України оголосило початок роботи над Національною велосипедною стратегією. Щоб потреби велосипедистів були враховані, національна коаліція громадських організації “Українська велосипедна мережа” (УВМ), яка наразі представляє інтереси 15 міст, розробила пропозиції до стратегії. Для цього було проведено кілька раундів громадських обговорень з представниками велосипедних громадських організацій з українських міст та громад з різних регіонів України. 

У результаті реалізації стратегії ми очікуємо такі результати:

Окрім цього, ми очікуємо, що стратегія сприятиме спільному розумінню різними зацікавленими сторонами (представниками органів державної та місцевої влади, організацій громадянського суспільства, бізнесу) цілей щодо питань, пов’язаних з велотранспортом, та усвідомленню нагальної необхідності розвитку велотранспорту та велоруху в Україні. 

Для досягнення цих цілей УВМ виділили 6 пріоритетних напрямів, а саме: 

  1. створення безпечних умов для користування велосипедним та легким персональним транспортом; 
  2. розвиток велокультури та промоція (включає велосипедну освіту);
  3. механізми координації між органами державної влади та ОМС; 
  4. розвиток велотуристичної інфраструктури; 
  5. фінансові інструменти підтримки вело бізнесу;
  6. збір даних щодо користування велотранспортом у містах. 

Детальніше як реалізовувати цілі в цих напрямах і всі пропозиції УВМ, що відправили Міністерству інфраструктури, читайте в документі.

Робота відбувається у межах проєкту «Безпека руху для України: національна адвокація та промо-кампанія велосипедних НУО», що втілюється U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.


ПОДІЛИТИСЯ