Результати кампанії «Я ЗА ВЕЛО»

У 26 містах та ОТГ України пройшла національна громадська кампанія «Я ЗА ВЕЛО», яку ініціювали велосипедні організації до місцевих виборів 2020. За результатами кампанії вдалося підписати 600 декларацій. 48 кандидатів та кандидаток на посади міських голів та 552 кандидатів та кандидаток до міськрад публічно задекларували свої наміри розвивати  велотранспорт та сталу міську мобільність наступні 5 років у разі своєї перемоги на виборах 25 жовтня.

Коаліція громадських організацій “Українська велосипедна мережа” ініціювала національну кампанію «Я ЗА ВЕЛО» аби нагадати, що розвиток велотранспорту – одна з важливих речей, що робить наші міста комфортними для життя, і тому міська влада повинна приділяти більше уваги розвитку велоінфраструктури та безпеки руху. Зокрема, в умовах пандемії пересування на велосипеді дає можливість зберігати соціальну дистанцію, розвантажити громадський транспорт від скупчень, а вулиці – від автомобілів.

У Києві, де координувала кампанію U-Cycle, декларацію “Я ЗА ВЕЛО” підписало 215 кандидатів та кандидаток  у депутати Київради та 4 кандидата на посаду міського голови.

Велосипедна декларація містить 10 конкретних рішень, що зроблять Київ комфортним для людей на велосипедах, електросамокатах, моноколесах. Зокрема, це реалізація Концепції розвитку велоінфраструктури у м. Києві та будівництво 15 магістральних веломаршрутів до 2025 року, підвищення безпеки руху і встановлення камер автофіксації порушень ПДР.

«Зараз велосипед як транспорт стає трендом у багатьох українських містах та новостворених громадах. Розвиток велоінфраструктури чимало політичних партій сприймає як обов’язкову складову своїх передвиборчих програм. Це ключова відмінність, яку ми спостерігаємо, коли на минулих місцевих виборах у 2015 році розвиток сталої мобільності підтримували переважно молоді політики, що тоді балотувалися вперше. Цієї кампанією ми як громадські організації прагнемо будувати інакший формат партнерства між активістами і політиками», – зазначила Анастасія Макаренко, координаторка кампанії та директорка U-Cycle.

Результати Кампанія “Я ЗА ВЕЛО” по усім містам.

Ініціатор та координатор кампанії: Українська велосипедна мережа.
Локальні координатори кампанії: U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”), ГО “ВелоВектор” (Одеса), ГО “Львівська асоціація велосипедистів” (Львів), ГО “Сіті Лаб” (Полтава), ГО “Міські Реформи” (Харків), ГО “Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону “ФОРЗА” (Ужгород), ГО “Вінниця мобільна” (Вінниця), ГО “ВелоХерсон” (Херсон), ГО “Дніпровська асоціація велосипедистів” (Дніпро), ГО “Клуб велосипедистів “ВелоЖитомир” (Житомир), ГО “Асоціація велосипедистів Рівненщини” (Рівне), ГО “Велокривбас” (Кривий Ріг), ГО“Центр соціальних та ділових ініціатив” (Яремче, Івано-Франківська обл.), ГО “Вознесенське об’єднання “Наше місто” (Вознесенська ОТГ), ГО “Спільно HUB” (Запоріжжя), ГО “Альтер-Спорт” (Велорух Миколаїв), ВелоМиргород (Миргород), ВРГО “Аптаун” (Вишгород), ГО “Спілка “Громадянський дозор” (Нікополь), “Вело Старокостянтинів” (Старокостянтинів), “Kramcyсle” (Краматорськ), ГО “Критична Маса” (Хмельницький).

U-Cycle – експертна громадська організація, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт. Підтримати ініціативи U-Cycle можна перерахувавши будь-яку суму на наш рахунок.

ПОДІЛИТИСЯ