Результати підрахунку велосипедистів у Києві (осінь 2020)

За результатами підрахунку восени 2020 року в Києві кількість велосипедистів у будній зросла у 2.5 рази, а у вихідний – майже у 2 рази.

Підрахунки велосипедистів були організовані в середу, 9 вересня, та у суботу, 19 вересня 2020 року, на 22-х перехрестях у Києві. Дані підрахунків не показують абсолютну кількість велосипедистів, але свідчать про динаміку використання велосипеда як транспорту восени 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Час та погода: 
9 вересня 17:00-19:00 – сонячно, ясно та вітряно +21-25°C.
19 вересня 12:00-14:00 – сонячно, +17-20°C.

Ключові результати дослідження:

Кількість та динаміка
У будній день кількість велосипедистів зросла у 2.5 рази (з 1798 до 4569), у вихідний – майже у 2 рази (з 1943 до 3675) у порівнянні з минулим роком. Ці показники є абсолютним рекордом за 7 років підрахунків в осінній сезон. Більше велосипедистів було лише у квітні цього року – 5431 у будній день.

Виявилось, що у будній день кількість поїздок на 24% більше ніж у вихідний. Минулого року цей баланс становив 8%, але на користь рекреаційних поїздок вихідного дня. Такі зміни пов’язані з тим, що після зупинки громадського транспорту восени кількість велосипедистів значно зросла. Після послабленням карантину велика кількість людей продовжили користуватись велосипедом для своїх ділових поїздок, а не лише для рекреації.  

Додатковий фактор – тепла погода. Цього року у дні підрахунку було сонячно, температура коливалась у межах +17-25°C. Минулого року в той самий час було +13-15°C, вітряно, місцями невеликий короткочасний дощ. 

Рух по тротуарах
70% велосипедистів у будній та вихідний день їхали по тротуару. Минулого року 50% рухались по тротуару в будній день і 55% – у вихідний.

Пропорція між рухом дорогою та по тротуару коливається щороку та щосезону. Під час карантину з’явилось багато нових велосипедистів. Але через відсутність адекватної велоінфраструктури та безпечних умов на дорозі більшість з них їздить по тротуару. 

Найінтенсивніший рух по тротуару зафіксовано на Московському мосту, перехрестях Бальзака/Драйзера, мосту Патона та Бальзака/Сабурова.

Шоломи та одяг
Частка велосипедистів у шоломах у будній день зменшилась на 10% у порівнянні з минулим роком і становила 25%. На вихідних у шоломах було 28% велосипедистів. Найбільше велосипедистів у шоломах спостерігалась на Пішохідному та Північному мостах.

Більшість велосипедистів віддають перевагу звичайному одягу (85-90%), решта у повному спортивному екіпіруванні та шоломі. Переважають гірські або гібриді велосипеди (до 80%). Шосейники, міські та електровелосипеди зустрічаються рідше.

Гендерний розподіл
Цієї осені частка жінок від загального числа велосипедистів зросла на 6%. У будній день на вулицях було 14% жінок, у вихідний – 18%.

Найбільше велосипедисток було на Північному мосту – 182 та на Пішохідному мосту – 104. У будній 80 на перетині Бальзака/Драйзера Троєщині та 79 – в районі мосту Патона на Русанівці.

Велокур’єри
Пандемія спричинила значне збільшення кількості велокур’єрів з різних сервісів доставки. У будній день зафіксовано 226 велокур’єрів, у вихідний – 237. Це на 35-48% більше ніж минулої осені.

Легкий персональний транспорт 
Вперше пораховано скільки людей у Києві користується легким персональним транспортом (електросамокати, моноколеса і т.д. ). У будній день зафіксовано 1152 користувачів (22% жінок та 88% чоловіків), а у вихідний вдвічі менше – 665 (29% жінок та 71% чоловіків). Що свідчить про те, що жителі використовують такий транспорт здебільшого для ділових поїздок, а не для відпочинку на вихідних.

Найпопулярніші напрямки
Найпопулярнішими точками стали Північний міст, Пішохідний міст, міст Патона, перехрестя Драйзера/Бальзака та Європейська площа у вихідний. Найменше велосипедистів проїжджало на площі Слави, та на перетині Кирилівська/Юрківська.

Хто проводив підрахунок
Велоактивісти: Анастасія Малік, Андрій Мартиненко, Андрій Піддубняк, Анна Андрш, Анна Атаманчук, Антон Ель-Хурі-Ханна, Антон Романов, Антон Русінов, Антон Федько, Борис Брегович, Вадим Скляров, Вікторія Літвінова, Влад Герасименко, Влад Желіховський, Влад Панченко, Влад Самойленко, Володимир Давіденко-Шавирін, Даша Пирогова, Денис Гулак, Діана Потольчак, Дмитро Тимоханов, Євгенія Бабаєць, Женя Франків, Ігор Іванов, Оксана та Катя Марюк, Катя Шульга, Кирило Івашин, Констянтин Сокольчук, Костянтин Горяйнов, Ксенія Тарадай-Нежинська, Лілія Лалаян, Марина Блудша, Маріанна Маршаленко, Марія Шененко, Настя Балабанова, Олександр Богдановський, Олександр Невський, Олександр Третяк, Олександр Фалюш, Олександра Кучинська, Олексій Берлізов, Олексій Викалюк, Олексій Гаценко, Олена Стебелецька, Оля Дибкалюк, Саша Бойко, Світлана Самікова, Світлана Штикова, Сергій Капітула, Уляна Дибкалюк, Юра Ой, Юра Степаненко, Юрій Хорунжий, Юрій Шакалов.

Координувала підрахунок операційна менеджерка U-Cycle Наталя Князева. Зі збором та аналізом даних допомагала соціологиня та членкиня U-Cycle Даша Пирогова та комунікаційник U-Cycle Андрій Климчук.

Результати підрахунку велосипедистів у Києві восени 2019 року.

ПОДІЛИТИСЯ