У Києві підвищують швидкість до 80 км/год на 7 вулицях

Сьогодні 1 квітня, коли весь світ жартує, КМДА жартує людськими життями.

Вчора ми скасували нашу акцію “швидкість вбиває”, бо КМДА опублікувало офіційну заяву, що не буде підвищувати швидкість до 80 км/год на 17 вулицях. Сьогодні ж новину на сайті було оновлено й додано, що таки піднімуть на 7 вулицях. Цікаво, що все відбулося тишком-нишком, після того, як ми скасували нашу акцію, а сама публікація оновилася, символічно, вже після 10:00. Публічно оголосив про підвищення швидкості заступник мера Микола Поворозник, тож можемо вважати, що відповідальність за це рішення і наслідки залишаються на ньому.  

КМДА не просто не проявила непослідовність, підвищивши швидкість руху і збільшивши ризики смертей і травм на дорогах, а ще раз засвідчила, що політика в місті автомобілецентрична, а безпека людей не є ключовим пріоритетом. 

У свою чергу ми хочемо подякувати ЦОДР і ДТІ за те, що вони провели фаховий аналіз ризиків на цих вулицях і надали експертний висновок,що жодна з них не відповідає вимогам, за якими можна підняти швидкість до 80. Хоч допис ЦОДР і видалили, у новині КМДА аргументація залишилася, що суперечить самому рішенню. (https://bit.ly/2QUaKEl )

Тепер кожен день є ризиком, що призводить до нових травм і смертей. За даними Патрульної поліції на ці вулиці припадає третина усіх загиблих та п’ята частина всіх травмованих у ДТП в Києві за 3,5 роки. Це 182 смерті та 1789 травмованих, а серед них є і пішоходи, і пасажири громадського транспорту, і велосипедисти, і автомобілісти (https://bit.ly/3rDE9PH ).  

Ми терміново закликаємо депутатів Київради скасувати ганебне рішення своїх колег попереднього скликання і дбати не про інтереси водіїв, а про безпеку усіх людей у Києві. Місто – це не місце для швидкості понад 50 км/год. 

ПОДІЛИТИСЯ