У Києві хочуть спроектувати 7 веломаршрутів у 2019 році

У бюджеті Києва на 2019 рік просять передбачити кошти на проектування семи веломаршрутів у Києві. Про це свідчить бюджетний запит Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації.

Бюджетний запит ДТІ вже підтримали постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами і постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Фото під час Підрахунку велосипедистів у Києві в 2018 році. Фото: АВК

«Асоціація велосипедистів Києва звертає увагу депутатів Київської міської ради на необхідність підтримати цей запит під час ухвалення бюджету на 2019 рік. Відкладати немає куди, адже попит на користування велосипедом зростає щороку, про що свідчать підрахунки велосипедистів.

У Києва наразі є можливість отримати кредит на будівництво велоінфраструктури від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Якщо три першочергових маршрути будуватимуть за кошти ЄІБ, то це підвищить стандарти якості та унеможливить корупційні схеми. Важливо розробляти проекти веломаршрутів перш ніж виділяти гроші на будівництво, бо безпечна і зручна велоінфраструктура потребує часу на ретельне проектування. На жаль, 2018 рік для цього втрачено, важливо не втратити наступний, інакше Київ так і залишиться “найкомфортнішим містом” лише формально й не стане зручним для людей містом зі свободою вибору пересування», – заявила координаторка роботи АВК по Києву Яна Брик.

На що просять гроші

Бюджетний запит Департаменту транспортної інфраструктури КМДА стосується проектних робіт для будівництва 7 веломаршрутів:

  1. велосипедної доріжки по Набережному шосе від Поштової площі до мосту ім.Є.О.Патона – 100,00 тис.грн.;
  2. велосипедної доріжки по веломаршруту «Воскресенка – Московський міст-Центр»в м.Києві – 100, 00 тис.грн.;
  3. велосипедної доріжки по веломаршруту «Куренівка – Центр» в м.Києві – 100, 00 тис.грн.;
  4. велосипедної доріжки по веломаршруту «Лісовий масив – Центр» в м.Києві – 100, 00 тис.грн.;
  5. велосипедної доріжки по веломаршруту «Солом’янка – Центр» в м.Києві – 100, 00 тис.грн.;
  6. велосипедної доріжки по веломаршруту «Оболонь – Центр» в м.Києві – 100, 00 тис.грн.;
  7. велосипедної доріжки по веломаршруту «Виноградар – Центр» в м.Києві – 100, 00 тис.грн.

Дані кошти дадуть змогу запустити процес, оголосити тендери на проектування.

Бюджетний запит Департаменту транспортної інфраструктури КМДА містив також 29,9 млн грн на будівництво веломаршруту «Оболонь-Поділ-Центр» в Києві, який наразі не спроектовано, але цей запит не було розглянуто постійною комісією Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Фото з акції “Досить нас вбивати” восени 2017 року. Фото: АВК

Чому Київрада має підтримати цей запит  

Бюджетні статті на розвиток велоінфраструктури в Києві відповідають нормам Програми економічного і соціального розвитку Києва (ПЕСР) на 2018-2020 роки. «Подальший розвиток транспортної інфраструктури в м.Києві передбачає впровадження нової транспортної політики, що базується на принципах сталої міської мобільності, як однієї з головних складових ефективного функціонування міста, в пріоритеті не індивідуальний транспорт, а пішоходи, громадський транспорт, велосипедисти», – йдеться в ПЕСР на 2018-2020 рр.

У ПЕСР також зазначається, що оперативною ціллю №1 цієї програми є впровадження принципів сталої міської мобільності, зокрема, через впровадження таких заходів як стримування приросту рівня автомобілізації шляхом підвищення комфорту та популяризації громадського транспорту, а також використання індивідуального велотранспорту для щоденних трудових поїздок, а також підвищення транспортної ефективності відрізків вулично-дорожньої мережі шляхом розподілу надлишкового поперечного профілю вулиць між іншими категоріями учасників дорожнього руху (влаштування виділених та відокремлених смуг громадського транспорту, велосмуг та велодоріжок).

Фото з засідання Київради 8 лютого 2018 року, коли ухвалили велоконцепцію Києва. Фото: КМР

Оперативна ціль №3 «Розвиток громадського транспорту та простору для пересування пішоходів і немоторизованих транспортних засобів» передбачає такі заходи як створення безбар’єрної, безпечної та зв’язної веломережі для щоденних трудових поїздок та активного відпочинку, розвиток велопаркувального простору тощо.

Ці пріоритети підкреслював також керівник КК «КиївАвтодор» Олександр Густєлєв під час свого виступу на міжнародному семінарі зі стратегічного планування та оцінки ефективності управління дорожнім сектором, який відбувся в Києві 22-23 жовтня 2018 року.

Нагадаємо, у бюджеті Києва на 2018 рік зменшили видатки спеціального фонду бюджету Департаменту транспортної інфраструктури КМДА на будівництво велодоріжок.

У грудні 2017 року Київська міська рада затвердила бюджет на 2018 рік, де заклала 50 мільйонів гривень на розвиток велоінфраструктури в столиці. Однак їх вирішили спрямувати не на проектування і будівництво нових веломаршрутів, а на закінчення першого веломаршруту в столиці (Троєщина – Європейська площа). У вересні стало відомо, що за дорученням мера Києва Віталія Кличка ці 50 млн грн хочуть віддати на ремонт Київського зоопарку.

8 лютого 2018 року Київрада ухвалила велоконцепцію Києва, яка містить всю необхідну інформацію для створення велосипедної інфраструктури в Києві, зокрема карти веломережі з визначеною черговістю веломаршрутів. Велоконцепцію розробили на виконання Стратегії Києва 2025, яка ставить за мету збільшити частку велосипедних поїздок з 0,25% до 5% у 2025 році. Це означає, що місто має створити умови, коли щодня на вулицях Києва велосипедом будуть пересуватись від 160 до 200 тисяч людей.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ