У Києві оновили Маршрути здоров’я

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») спільно з фармацевтичною корпорацією «Артеріум» оновили Маршрути здоров’я в 5 парках Києва.

Маршрути здоров’я — це рекреаційні велосипедні маршрути завдовжки від 4 до 11 км, що йдуть по колу і повертаються на місце старту. Маршрути промарковані спеціальними вказівниками та стендами, щоб було легко орієнтуватися на місцевості. Протягом реновації веломаршрутів оновили і додали інформаційні стенди, перезаписали треки маршрутів і оновили QR-коди, до яких прив’язані карти.

«Маршрути здоров’я було розроблено кілька років тому спільно з фармацевтичною корпорацією «Артеріум», яка входить у Клуб велобізнесу. Цьогоріч ми оновили маршрути здоров’я, зокрема наші велотренери оновили gps треки, додали нові точки входу та оновили навігацію на маршрутах стрілками. Завдяки співпраці з «Артеріумом» встановлені нові інформаційні стенди з картами на маршрутах та оновлені макети на старих покажчиках. Тож запрошуємо до здорового та активного відпочинку з родиною і друзями, не виїжджаючи за межі міста», – розповіла Маріанна Маршаленко, координаторка партнерської програми U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Щоб завантажити веломаршрут на телефон, досить відкрити камеру і навести її на QR код — веломаршрут автоматично відкриється в картах. Всі маршрути здоров’я марковані спеціальними стрілками, які пропонують найбільш цікавий маршрут. Дотримуючись їх, ви не заблукаєте, а прогулянка стане безпечною і приємною.

Маршрути здоров’я в Києві розраховані на людей, які ведуть здоровий спосіб життя, катаються на велосипедах у парках, з дітьми, вчать дітей кататися на велосипеді. Тому маршрути не мають значних перепадів висоти та інших незручних для проїзду ділянок і проходять через цікаві місця.

Маршрути розташовані в різних частинах Києва, щоб із будь-якого району було зручно доїхати до одного з них. Маршрути здоров’я оновили в таких парках: Муромець (Парк Дружби Народів), Голосіївський парк, Сирецький Гай, Пуща-Водиця и Микільський ліс.

Сирецький гай (Виноградар, Сирець, Нивки)

Маршрут проходить по парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва «Сирецький гай» (Дубки) неподалік метро «Сирець» у Шевченківському районі, по верхній частині парку без різких спусків та підйомів. Найближча зупинка міської електрички – «Сирець».

Маршрут іде по колу. Довжина 2400 м, приблизний час руху – 20 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, на яких відмічені основні орієнтири та місце, де перебуває людина на велосипеді. По всьому маршруту встановлені стовпці, які вказують напрямок руху.

Цікаві місця на маршруті:

Місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

Голосіївський ліс (Голосіїв)

Маршрут проходить територією ВДНГ у Голосіївському районі, найближчі станції міської електрички – «Київ-Московський», «Видубичі».

Маршрут іде по колу. Довжина 6100 м, приблизний час руху – 30 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, де відмічені основні орієнтири та місце, де перебуває людина на велосипеді. Салатові або червоні стрілки на деревах вказують напрямок руху.

Маршрут проходить переважно асфальтованими стежками і твердим ґрунтом, що робить маршрут найбільш привабливим для навчання їзди на велосипеді. Тут можна взяти велосипеди напрокат.

Цікаві місця на маршруті:

Цікаві місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

Парк Муромець (колишній парк Дружби Народів) 

Маршрут проходить островом Муромець (між Троєщиною та Оболонню), виїзд з Труханового острова або Московського моста на північ. Найближчі зупинки міської електрички – «Троєщина», «Петрівка».

Маршрут іде по колу. Довжина 8600 м, приблизний час руху – 40 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, де відмічені основні орієнтири та місце, де перебуває людина на велосипеді. Інфостенди висотою 3 м – основні вказівники за маршрутом, бо тут мало дерев. У місцях, де є дерева, напрямок руху вказують салатові або червоні стрілки на деревах.

Цікаві місця на маршруті:

Цікаві місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

Микільський ліс (Харківський, Позняки)

Маршрут проходить територією Микільського лісу, неподалік парку Партизанської слави і метро «Червоний хутір». Найближча зупинка міської електрички – «Дарниця».

Маршрут іде по колу. Довжина 5400 м, приблизний час руху – 30 хвилин.

Як знайти старт маршруту: від метро «Червоний хутір» потрібно проїхати 100 м по вулиці Бориспільській до стенду із зображенням маршруту справа обабіч дороги. На інформаційних стендах відмічені основні орієнтири та місце, де знаходиться велосипедист. По всьому маршруту на деревах є вказівники у вигляді стрілок (салатові або червоні), які вказують напрямок руху.

Цікаві місця на маршруті:

Цікаві місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

Пуща-Водиця (Нивки, Академмістечко)

Маршрут проходить лісовим масивом Пуща-Водиця на півночі Києва. Найближча зупинка міської електрички – «Вишгородська». Також можна дістатися трамваями №12 та №7.

Маршрут іде по колу. Довжина 11 700 м, приблизний час руху – 60 хвилин.

На маршруті встановлені інформаційні стенди, де відмічені основні орієнтири та міс

це, де перебуває людина на велосипеді. Салатові або червоні стрілки на деревах вказують напрямок руху.

На верхній частині маршруту багато піску, який перетворюється на бруд після дощу, тому ця частина шляху не рекомендована початківцям.

Цікаві місця на маршруті:

Цікаві місця поза маршрутом, на які можна виїхати:

Фото: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»)

Перед в’їздом на маршрут, а також у різних місцях розташовані інформаційні стенди, які повідомляють про назву маршруту, кілометраж та напрямки руху з маршруту до станцій міської електрички, метро або інших цікавих місць, що знаходяться поза маршрутом. Окрім стендів, маршрути промарковані червоними і зеленими стрілками на деревах або табличках.

Нагадаємо, у 2013 році було відкрито п’ять Маршрутів здоров’я у Києві, а також в Биківні, Житомирі та Львові.

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») — це експертна громадська організація, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт. Ви можете підтримати нашу діяльність у різний спосіб.

U-Cycle — це yoU, Urban, Ukraine.

ПОДІЛИТИСЯ