Учасники проекту “ВелоСхід” – про Літню школу урбаністики у Києві

Протягом шести днів 2-7 липня у Києві проходила Літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” для професіоналів, які мають досвід роботи з проектування міських вулиць та просторів, представників інститутів міст, НУО, співробітників муніципалітетів, що працюють з питаннями мобільності та міського розвитку. Загалом участь у школі взяли 24 студенти з усієї України, які пройшли конкурсний відбір. Серед них і двоє учасників проекту “ВелоСхід”, який реалізовує Асоціація велосипедистів Києва у Донецькій та Луганській областях.

Хлопці діляться своїми враженнями від Літньої школи у нашому блозі:

Іван Демченко, івент-менеджер вільного простору “DRUZI”, місто Костянтинівка Донецької обл.:

“Школа видалася дуже цікава. Завдяки навчанню я побачив вулиці по-новому, не тільки в якості пішохода, а й водія. Познайомився з людьми з інших міст та країн, перейнявся їхнім досвідом.

Сьогодні тема урбаністики актуальна в якості наших минулих та майбутніх досліджень у місті Костянтинівка та її промзони. Тому, від школи я взяв усе, що можна було – дослідження, аналіз, мапування, розробка візії та проектні пропозиції, які писав раніше, а зараз розумію – усе це нам знадобиться у реалізації майбутніх проектів для досягнення найвищої мети.

Найбільше на Школі запам’яталася робота в команді, де ми – люди з різних міст та країн – за такий короткий час змогли знайти спільну мову, а головне спрацюватися та видати досить гарний результат”.

Стас Дяченко, велоактивіст, дизайнер – м. Краматорськ (Донецька обл.):

“Літня школа була дуже продуктивною. Коли збираються люди з різним досвідом та працюють над однією справою – це добре. Особливо, коли це професійний досвід міського планування. Так створюється мережа контактів, що дає поштовх до спільних проектів у містах. І там, де, здавалось, зробити це було неможливо, стає можливим завдяки комплексу різних прогресивних рішень.

Особисто мені не вистачило більше часу для комунікації між командами – обміну практиками та ідеями, адже кожен учасник – це вже пул унікальних знань та досвіду і це велика цінність повчитися, поділитися та щось взяти для себе. Замало було часу і для роботи в «полі» над дослідженням, хотілося би ще більш глибоко зануритися в процес. Але попри все, Літня школа за тиждень встигла дати потужний поштовх до змін у наших містах. Так воно і буде. Адже учасники бачать “поле роботи” і мають конкретні проектні рішення у своїх містах, а тепер ще й понад двадцять надзвичайно крутих людей в даній темі.

Вдячний організаторам за можливість та за діалог з іншими учасниками школи, які надихають на нові проекти та охоче діляться особистим досвідом”.

Велосипедист із Краматорська Стас Дяченко також став першим героєм відео – велопортрету східних міст, відзнятому у рамках проекту “ВелоСхід”.

“Моя велосипедная история – это мой дом”, – такими словами хлопець розпочинає свою історію.

ВелоПортрет_Краматорськ

"Моя велосипедная история – это мой дом" − говорить велосипедист із Краматорська Стас ДяченкоВелосипед для нього – це не лише зручний спосіб пересування, а й стиль життя.У дитинстві крутячи педалі він просто спостерігав за містом, а зараз, у дорослому віці – досліджує його. У кожного велосипедиста є особистий улюблений маршрут. Стас показав нам свій та розповів – чим Краматорськ такий особливий для нього – хлопця, який став звертати увагу на деталі, яких раніше не помічав…_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _Ідея створювати відеопортрети велосипедистів з'явилася у проектної команди під час ознайомчих візитів у Східних містах. Усі наступні відеопортрети велосипедистів Східних міст шукайте за тегом #bikeportraits_east Більше про проект "ВелоСхід" читайте на сайті "АВК": http://avk.org.ua/2018/07/proekt-veloshid-velosyped-yak-katalizator-zmin-u-shidnyh-mistah/Проект “ВелоСхід” / “Cycling through Donbas and beyond” виконується ГО “Асоціація велосипедистів Києва” в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).#ВелоСхід #АВК #Краматорськ

Опубліковано U-Cycle – Асоціація велосипедистів Києва Четвер, 2 серпня 2018 р.

Велопортрети інших міст можна шукати на “Facebook” сторінці “АВК” або за тегом #bikeportraits_east.

Іван та Стас уже готові рухати далі отриманий досвід та знання та змінювати життя своїх міст на краще через просування у своїй роботі сучасних принципів дизайну вулиць та міської мобільності. Адже українські міста заслуговують вулиці для комфортного вільного пересування, зустрічей людей та які мають стати справжніми аренами міського життя.

Учасники літньої школи “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” презентували свої проекти в Державній архітектурній бібліотеці ім. В. Заболотного. Більше того, заступник голови Київської міської державної адміністрації Дмитро Давтян запропонував урахувати напрацювання учасників “школи” при підготовці проекту реконструкції вул. Щербаківського на Нивках.

Детальніше з проектом “ВелоСхід” можна ознайомитися на сайті АВК.

Проект “ВелоСхід” / “Cycling through Donbas and beyond” виконується ГО “Асоціація велосипедистів Києва” в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Фото: Марго Дідіченко, Стас Дяченко

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ