Відень: 1000 км велосипедних доріг

Австрійська столиця – одне з найсприятливіших міст для велосипедистів. Місцевий муніципалітет приділяє надзвичайно багато уваги велотранспорту. Загальна довжина велодоріг Відня складає 1060 км. Більше про велосипедну інфраструктуру цього міста читайте в цій статті.

Сьогодні довжина віденської веломережі складає 1060 км. Із них приблизно 9 % – двосторонні велошляхи. Велошлях – це прибудова уздовж автошляхів, що дозволяє їхати в будь-якому напрямку і полегшує транспортний рух в місті. Якщо на велодоріжці немає жодного маркування (знаку велосипеда) – це означає, що вона може бути необмеженою (можна їхати в обидва напрямки).

Велодоріжки, в основному, облаштовуються на кожній вулиці, де транспортне навантаження найбільше.
Велосипедисти почувають себе більш впевнено і безпечно через те, що велодоріжки відокремлені від автошляхів, тому ймовірність використання не за призначенням (наприклад, зупинки для завантаження чи розвантаження автомобілів) значно ускладнюється.

Через вузькі вулиці та велику кількість претензій щодо їх використання, упровадження велодоріжок швидко зростає. У Відні довжина велошляхів майже 97 км. Перед побудовою велодоріжки кожне місце ретельно перевіряється на придатність до цього.

Одностороння велодоріжка

Одностороння велодоріжка – це велодоріжка, що дозволяє їхати лише в одному напрямку по одній стороні вулиці, та в протилежному – по іншій стороні. Велодоріжки відділені від проїжджої частини, оскільки існує небагато  в’їздів  та виїздів, що перетинаються, і на перехрестях також є достатнє поле зору між іншими учасниками дорожнього руху.

Двосторонні велошляхи

Двостороння велодоріжка – це велодоріжка, що пролягає за межами проїжджої частини і дозволяє їхати в обох напрямках. Цей вид доріжки є автономним, незалежним від автошляхів. Важливим є те, що транспортні розв’язки за участю таких велошляхів є складнішими, а на багатьох перехрестях існує обмежене поле зору.

Хто пересідає на велосипеди, той робить значний вклад щодо зменшення шуму та викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище!

Їзда на велосипеді має сенс!

Джерело інформації: Віденський муніципальний сайт http://www.wien.gv.at/stadtentwicklung/radwege/pdf/bikefestival2007-radfahranlagen-02.pdf

Переклала Юлія Дишлик, спеціально для сайту www.www.avk.org.ua

ПОДІЛИТИСЯ