Відкритий лист велоспільноти

Відкритий лист велоспільноти до Кабінету Міністрів України, народних депутатів, мерів міст, голів об’єднаних територіальних громад, обласних державних адміністрацій 

Під час карантину постала проблема транспорту. Одним із варіантів безпечного пересування містом став велосипед. За словами медиків, шанс підхопити інфекцію на велосипеді приблизно дорівнює «нулю». Адже велосипедист не взаємодіє з іншими людьми та контактними поверхнями під час поїздки. 

Однак, теперішні обмеження роботи веломайстерень та веломагазинів можуть значно знизити використання велосипедів. У разі поломки люди не зможуть відремонтувати велосипед чи придбати необхідну запчастину. Для прикладу, багато українських міст дозволили роботу автомайстерень (наприклад), а АЗС працюють по всій країні. 

Піклуючись про здоров’я, безпеку та мобільність громадян, просимо дозволити роботу веломайстерень та веломагазинів під час карантину. Водночас їх власники зобов’язуються дотримуватися всіх рекомендованих заходів МОЗ: регулярно обробляти контактні поверхні, використовувати захисний одяг, не допускати скупчення клієнтів у приміщенні тощо. 

Варто наголосити, що розвинена велоінфраструктура могла б підвищити доступність і безпеку українських міст у нинішній ситуації. Тому ми закликаємо владу всіх рівнів сприяти використанню велосипедів як альтернативу громадському транспорту під час карантину. А представників муніципалітетів розвивати веломережі своїх міст як елементу критичної інфраструктури, що підвищує рівень безпеки на дорогах міст та може зарадити у подібних ситуаціях.

ПОДІЛИТИСЯ