Впиши себе у велоісторію України

До створення велосипедної історії України може долучитись кожен.

Дослідження про історію велосипеда в Україні робить Ольга Мартинюк, авторка і кураторка виставки «Велобум 1890-х». Пропонуємо вписати своє ім’я у велоісторію країни, заповнивши цю невелику анкету.

Фото: Ольга Зарко

«Проект велосипедної історії України орієнтований на потреби велоспільноти. Він буде створюватися разом з її учасниками. Кожна заповнена анкета – це скарб, я багато чого довідалася з них вже на цьому етапі. Тому чим більше, тим краще», – каже кандидатка історичних наук Ольга Мартинюк, яка працює в напрямку публічної історії і зараз перебуває на стажуванні по дослідницькій програмі Фулбрайта в Університеті Мериленда (округ Балтимор). У 2018 році Ольга Мартинюк разом з Асоціацією велосипедистів Києва та Національним музеєм історії України зробила першу в Києві виставку про зародження велоруху в Києві наприкінці ХІХ сторіччя.

Фото: Ольга Зарко

Нагадаємо, вулична виставка «Велобум 1890-х» тривала в Києві з 24 квітня до кінця жовтня 2018 року на території Національного історичного музею України (вул. Володимирська, 2) з боку Десятинного провулку. Вхід на виставку був вільним, виставка стала тимчасовим публічним простором у центрі Києві, бо мала лавки і навіть велопарковку.

Виставка у форматі вуличної експозиції познайомила з історичними свідченнями про Київ та інші міста Російської імперії кінця ХІХ століття напередодні появи автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту був велосипед.

Фото: Ольга Зарко

Розділи виставки:

Протягом виставки відбулись лекція «Велобум 1890х у Мінську, Києві та Одесі: чи всюди їздити однаково?», Ніч у музеї: показ фільму «Навесні» Михаїла Кауфмана (1929) з велогенератором, лекція «Велосипедна мода і стиль життя», для дітей на виставці були загадки, квести, спеціальні екскурсії. На виставці «Велобум 1890-х» у Києві стартував весняний Ретро Круїз і фінішував Велопарад дівчат. Для учасників та учасниць цих подій авторка і кураторка «Велобум 1890-х» Ольгя Мартинюк прочитала лекцію та провела екскурсію по виставці.

Фото: Ольга Зарко

Більше фото дивіться у фотоальбомі в Facebook.

Виставка мала великий розголос у київських і загальноукраїнських ЗМІ – загалом про неї вийшло 75 новин і сюжетів в онлайн-виданнях, на ТБ і радіо, зокрема 9 телесюжетів і 9 радіопрограм.

НТН: У столиці розпочалася виставка «Велобум 1890-х»

Громадське Радіо: Велосипедний бум 1890-х: як і хто в Києві користувався велосипедом понад сто років тому

Голос столиці: Виставка про велокультуру Києва понад 100 років тому. Інтерв’ю з організаторами

Організаторами виставки стали Асоціація велосипедистів Києва, Національний музей історії України. Проект здійснювався за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ