Як пройшов у Києві Європейський тиждень мобільності 2017

Київ долучився до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва організувала низку подій у столиці протягом усього тижня.

Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад 5 тисячах міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати. Темою ЄТМ цього року є “Екологічна, доступна та розумна мобільність”. Гасло “Разом – ефективніше”!

Підрахунок велосипедистів

Четвертий рік поспіль Асоціація проводить підрахунок велосипедистів у Києві. Рахуємо двічі на рік: навесні та восени. Як найтиповіший будній день обрали середу, з 17:00 до 19:00, як типовий вихідний – суботу з 12:00 до 14:00.

Підрахунок велосипедистів у Києві восени 2017 року. Фото: Олександр Марчук

Майстер-клас “Як обслуговувати свій велосипед

Асоціація велосипедистів Києва та веломайстерня Veloprostir провели майстер-клас з обслуговування велосипеда в домашніх умовах. Майстер-клас був розрахований на початківців, які хочуть знати:

  • як доглядати за своїм велосипедом,
  • як його елементарно налаштовувати,
  • як розпізнати проблеми, з якими варто іти у веломайстерню.

Велоекскурсія “Таємниці ВДНГ”

АВК влаштувала велоекскурсію по найбільшому і незвичайному експоцентру в Україні, місце, де античні храми переплетені з архітектурною традицією 50-х років минулого століття. Учасники події дізналися від екскурсовода Максима Дербеньова історію цієї місцевості: що було до виставки, за часів найвищого її розквіту, і чим ВДНГ дихає сьогодні.

Велоточка з безкоштовним велопрокатом на Троєщині

На підтримку промоції троєщинського веломаршруту для мешканців району АВК організувала велоточку в рамках Європейського тижня мобільності. 17 вересня з 15:00 до 20:00 на Троєщині можна було скористатися безкоштовним велопрокатом від АВК біля кінотеатру “Флоренція” в Деснянському парку.

На велоточці АВК можна було:

  • скористатися безкоштовним велопрокатом (під заставу документів)
  • навчитися безпечно їздити на велосипеді містом під Велошколи
  • пройти тест на знання правил дорожнього руху та отримати велоправа
  • дізнатися, як зробити Київ велосипедним.

Захід відбувся за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Зустріч #КрутиПедаліКиїв з київським велопатрулем

На відновленому велотреку в Києві пройшла зустріч київських велосипедистів з велопатрульними поліції міста. Чим вони відрізняються від звичайних патрульних поліцейських, у яких випадках до них варто звертатися і як самому стати велокопом, розповіли учасники зустрічі.

Зустріч у питаннях і відповідях на Dream Kyiv

Зустріч з велопатрулем була організована громадською організацією «Асоціація велосипедистів Києва» в рамках ініціативи #КрутиПедаліКиїв.

Велонавчання з безпеки руху для школярів

Рух по дорогах на велосипеді дозволений в Україні з 14 років і не вимагає складання спеціальних іспитів, як на посвідчення водія автотранспорту. Саме тому так важливо, щоб діти вже в школі дізнавались про те, як безпечно пересуватися містом на велосипеді.

Як пройшов велоурок для київських школярів, дивіться у відеоколажі.

Велоекскурсія “Київ, у якому хочеться жити

21 вересня голова Асоціації велосипедистів Києва Богдан Лепявко провів велоекскурсію по центру Києва та Подолу. “Провів велоекскурсію по цікавих урбаністичних об’єктах, які з’явились у Києві цього року. Прямо під час екскурсії провели експеримент – порахували пішоходів і автомобілі на славнозвісному переході на Хрещатику. Отримали 94 пішоходи і 86 автомобілів за один повний цикл світлофора. Тож пішохідний перехід себе виправдовує! Ну а найбільше уваги, звичайно ж, притягнув велотрек”, – розповів голова АВК.

 Осінній день “Велосипедом на роботу” (День без авто)

22 вересня в усьому світі відзначали День без авто. Цього дня пропонується відмовитися від використання приватного авто на користь громадського транспорту, їзди на велосипеді або пішої ходи.

Очікувана зустріч велосипедистів на Майдані Незалежності у Києві. У цей день ми запросили жителів Києва їхати на роботу чи навчання саме велосипедом, аби показати, що велосипед справді може бути зручним, швидким та дешевим транспортом для щоденних поїздок. Кожен та кожна, хто уже їздить велосипедом на роботу або хоче спробувати приїхати з нами, були запрошені на міні-сніданок біля Лядських воріт на каву з круасанами.

Фото: Тетяна Малих

Фото: Тетяна Малих

Велошкола з безпеки руху від АВК: закриття

Протягом кількох років у різних районах Києва проходять безкоштовні уроки Велошколи з безпеки руху, які проводять досвідчені велотренери – волонтери Асоціації велосипедистів Києва.

24 вересня Велошкола пройшла одночасно в трьох районах Києва – Поділ, Голосіїв, Позняки.

У 2017 році Велошкола проходили двічі на місяць у різних районах Києва з 23 квітня до 24 вересня. Фото: Анна Гайдай

На теоретичну частину сюди можна приходити без велосипеда, але щоб взяти участь у практичній поїздці з велотренером, велосипед потрібний. Усі учасники Велошколи з безпеки руху отримали буклет “Правила дорожнього руху для велосипедистів” у подарунок від Асоціації велосипедистів Києва.

Ініціатор ЄТМ у Києві

Ініціатором Європейського тижня мобільності у місті Києві є Асоціація велосипедистів Києва, яка проводить ЄТМ з 2011 року. Цьогорічний ЄТМ відбувся за підтримки Європейського Союзу та посольства Великої Британії в Україні. Більше інформації на сайті: http://www.mobilityweek.org.ua/

Загалом в Україні учасниками Європейського тижня мобільності зареєструвалося вісім міст: Київ, Мукачеве, Миргород, Ужгород, Дрогобич, Житомир, Чернівці, Калуш.

Нагадаємо, для київських роботодавців триває конкурс “Велопрацедавець 2017”, а для українських журналістів – конкурс аналітичних медіаматеріалів від Асоціації велосипедистів Києва.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ