За дорученням Кличка гроші на велоінфраструктуру підуть на ремонт зоопарку

Кошти на розвиток велоінфраструктури у 2018 році хочуть віддати на ремонт Київського зоопарку.

Про це Асоціація велосипедистів Києва довідалась з відповіді на запит до Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

У листі Дептрансу повідомляється, що замовник робіт по веломаршруту «Троєщина – Європейська площа» КП «Житлобудінвест-УКБ» запропонував передати кошти з троєщинського веломаршруту на реконструкцію київського зоопарку в сумі 49,9 млн грн.

Велосипедом на роботу - весняний день

Фото з учасниками флешмобу “Велосипедом на роботу” навесні 2016 року. Серед учасників – мер Києва Віталій Кличко.

«У зв’язку з цим проведення будівельних робіт на об’єкті “Реконструкція та будівництво вулично-дорожньої мережі в частині створення велосипедної інфраструктури та рекреаційного веломаршруту в м.Києві. Веломаршрут «житловий масив Троєщина – Європейська площа” у 2018 році не передбачається», – повідомив в.о. директора Департаменту транспортної інфраструктури Іван Шпильовий.

До відповіді Дептрансу додається лист КП «Житлобудінвест-УКБ». У ньому директор КП «Житлобудінвест-УКБ» Вячеслав Непоп повідомляє, що пропозиції щодо перерозподілу коштів на користь зоопарку зроблено за дорученням міського голови Віталія Кличка через дефіцит коштів у Програмі економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018-2020 роки.

Фото з флешмобу “Велосипедом на роботу” навесні 2017 року.

Замовник робіт по веломаршруту “Троєщина – Європейська площа” КП “Житлобудінвест-УКБ” також відмовився надати проект веломаршруту “у зв’язку із уточненням обсягів залишків робіт і поділом об’єкта на черги будівництва”.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Київська міська рада затвердила бюджет на 2018 рік, де заклала 50 мільйонів гривень на розвиток велоінфраструктури в столиці.

8 лютого 2018 року Київрада ухвалила велоконцепцію Києва, яку влітку 2018 року підписав київський міський голова Віталій Кличко. Велоконцепція Києва – це план інтеграції велосипеда в міську транспортну інфраструктуру. Цей документ містить всю необхідну інформацію для створення велосипедної інфраструктури в Києві, зокрема карти веломережі, яку допомагала розробляти Асоціація велосипедистів Києва. Карта першочергових веломаршрутів створена для того, аби було зрозуміло, які маршрути обирати для цільового фінансування з бюджету та реалізації.

Навесні 2018 року генеральний директор комунальної корпорації «Київавтодор» Олександр Густєлєв заявив, що на виконання Концепції розвитку велосипедної інфраструктури столиці КК «Київавтодор» вніс пропозиції включити до програми дорожньо-будівельних робіт проектування та будівництво трьох велосипедних маршрутів: «Виноградар – Центр» (протяжність 16,7 км), «Оболонь – Поділ – Центр» (протяжність 13,1 км), «Солом’янка – Центр» (протяжність 7,8 км) та велосипедної доріжки Набережним шосе від Поштової площі до мосту імені Патона (протяжність 5 км).

10 липня 2018 року заступник голови КМДА Дмитро Давтян повідомив, що КК «Київавтодор» попередньо може отримати 10,9 млн євро на будівництво 12 магістральних велосипедних маршрутів (загальна протяжність – 123,2 км) відповідно до в фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) – проект «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».

Як повідомили Асоціації велосипедистів Києва в Київському інвестиційному агентстві (КІА), ЄІБ фінансує лише будівництво, а розробка проектної документації фінансується за кошти міського бюджету. КІА очікує ТЗ на проекти трьох веломаршрутів від КК «Київавтодор» до кінця лютого 2019 року, щоб навесні наступного року вони могли пройти експертизу і бути затвердженими, а в червні можна було оголосити тендер на будівництво. Для отримання кредиту Європейського інвестиційного банку угоду має ратифікувати Верховна Рада України.

Нагадаємо, 21 вересня в Києві буде флешмоб «Велосипедом на роботу».

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ