Велошкола АВК з безпеки руху завершила сезон-2016

У суботу, 1 жовтня, у Пущі-Водиці були збори велотренерів Асоціації велосипедистів Києва, які проводять для жителів міста безкоштовні велонавчання з безпеки руху.

В останні теплі дні осені АВК зібрала волонтерів-велотренерів, які вже не перший рік проводять у різних районах Києва практичні навчальні поїздки для велосипедистів, показуючи, як безпечно рухатися по дорогах і  пояснюючи Правила дорожнього руху.

збори велотренерів АВК у Пущі-Водиці восени 2016 року

“Ось і закінчився третій сезон велошколи за моєї участі. За ці роки сотні людей дізнались, як рухатись по місту на велосипеді (і не тільки) безпечно. А ще з кожним роком наша команда стає все сильнішою, дуже вдячний всім за допомогу!”, — поділився враженнями голова Асоціації велосипедистів Києва Богдан Лепявко, який донедавна був координатором Велошколи АВК.

Нинішній координатор Велошколи АВК Дмитро Макагон готується поділитися досвідом Велошколи АВК, яка існує вже 5 років, з громадськими організаціями інших міст України. На Велофорумі-2016, який пройде 21-23 жовтня в Харкові, Дмитро розповість про велошколу АВК і пояснить, чому велосипедистам важливо знати ПДР, про безпеку для велосипедистів і велоінфраструктуру.

Координатор Велошколи АВК Дмитро Макагон

Серед велотренерів Асоціації велосипедистів Києва є представники найрізноманітніших професій: логісти, айтішники, архітектори, аналітики, масажисти та продавці в магазинах. Об’єднує їх значний велосипедний стаж, бажання і вміння поділитися своїми знаннями з іншими. Тому у свій вихідний вони знаходять пару годин на волонтерську діяльність і присвячують їх велонавчанням з безпеки руху.

велотренер АВК Роман Миргородський

У День без авто, 22 вересня, один з велотренерів АВК Роман Миргородський, який працює аналітиком, взяв участь в експерименті 24 каналу та приїхав на роботу велосипедом швидше за автомобіль.

велотренери Велошколи АВК

На зборах велотренерів у Пущі-Водиці не лише був пікнік та спілкувалися, але навіть піднімалися на вишку в лісі.

збори велотренерів у Пущі 2016 pushcha_vyshka

“Є два способи чомусь навчитися. Перший — прочитати і побачити, як це робиться. Другий — спробувати це самому разом з учителем, який підкаже та пояснить. Якщо ви хочете їздити велосипедом по Києву і почуватися в безпеці, приходьте на практичні велонавчання з безпеки руху, які проводять велотренери Асоціації велосипедистів Києва по вихідних у різних районах міста. Велонавчання безкоштовні, усе, що потрібно для участі — бажання і реєстрація”, — запрошує АВК.

Велонавчання з безпеки руху відбувались у 2016 році щонеділі з 17 квітня до 25 вересня, окрім свят. Найближче групове велонавчання від АВК пройде під час Осіннього РетроКруїзу 8 жовтня. А велотренера і члена Ради АВК Євгена Гончаренка можна буде побачити вже в середу, 5 жовтня, на зустрічі #КрутиПедаліКиїв, де він поділиться секретами вдалих веломандрів.

Велотренери Асоціації велосипедистів Києва проводять також корпоративні велонавчання на замовлення компаній. Нещодавно велотренер АВК Павло Кучапін провів такі майстер-класи для співробітників компанії EY (Ernst&Young).

velotrenery_AVK_2016

Фото Віталія Левищенка, Володимира Сосевича та ін.

Як проходять велонавчання з безпеки руху АВК, можна дізнатися тут.

Більше про історію Велошколи АВК в інтернет-журналі “Хмарочос”: Як не боятись міста, або велошколи в Україні

Окрім Велошколи з безпеки руху, Асоціація велосипедистів Києва розвиває також напрям роботи з велосипедистами, які потрапляють у ДТП. Нагадуємо, координаторка допомоги постраждалим у вело-ДТП від АВК Валерія Думанецька набирає команду проактивних та небайдужих волонтерів, котрі мають змогу швидко реагувати на ситуацію та бажання допомагати.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ