Круглий стіл про впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в українських школах

Коли: 22 лютого, вівторок, 10:00 – 12:00

Де: Київ, Освіторія Хаб, вул. Московська, 2 (мала зала)

Організатор: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»)

Круглий стіл збере представників Міністерства освіти та науки України, Верховної Ради, поліції, освітнього експертного середовища і громадських організацій. На заході презентують національну кампанію «Велосипедом до школи», результати двох досліджень про навчання і знання Правил дорожнього руху для велосипедистів і пішоходів серед підлітків в Україні і навчальну програму з безпеки руху на велосипеді для українських шкіл.

Велотранспорт стає дедалі популярнішим в Україні, однак безпека на дорогах залишається основною проблемою: ДТП є найпоширенішою причиною смертності серед молоді до 18 років. Крім недостатньої велоінфраструктури, основною проблемою часто є незнання правил дорожнього руху та безпечної поведінки в дорожньому русі.

У 2021 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») розпочала національну кампанію «Велосипедом до школи» у межах проєкту «Впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в українських школах. Сприяння сталій мобільності та покращенню безпеки дорожнього руху для дітей та молоді в Україні» в партнерстві з ChildFund Deutschland за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Кампанію «Велосипедом до школи» також підтримує програма МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Метою кампанії є інтегрувати навчання з безпеки руху на велосипеді в українську шкільну освіту, а також сприяти його впровадженню. Така освіта в Україні забезпечить ефективніший захист дітей і підлітків на велосипедах та підвищить їхню участь у дорожньому русі.

Спікери та спікерки:

Акредитація для ЗМІ до 21 лютого 12:00: Марина Блудша, комунікаційна менеджерка U-Cycle, media@avk.org.ua, 0977930569.

Довідка: Освіта з безпеки руху на велосипеді є нормою в багатьох європейських країнах, зокрема в Німеччині, Польщі, Нідерландах. Велонавчання з безпеки руху є частиною шкільної програми, а подекуди починаються навіть з дитячого садочка. Для дітей та підлітків створюють умови, щоб вони могли добиратися до школи велосипедом. Велоосвіту з безпеки руху передбачено в національних велостратегіях, а для веломенторів/ок розроблено стандарти на державному рівні.

ПОДІЛИТИСЯ