Велосипедом до школи

У 2021 U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») розпочала національну кампанію «Велосипедом до школи» у межах проєкту «Впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в українських школах. Сприяння сталій мобільності та покращенню безпеки дорожнього руху для дітей та молоді в Україні».

Метою проєкту є інтегрувати навчання з безпеки руху на велосипеді в українську шкільну освіту, а також сприяти його впровадженню на основі розробленого документу національної політики. Така освіта в Україні забезпечить ефективніший захист дітей і підлітків на велосипедах та підвищить їхню участь у дорожньому русі.

Освіта з безпеки руху на велосипеді

У 2022 році нові теми про безпеку руху на велосипеді та правила дорожнього руху для велосипедистів увійшли навчальної програми «Основи здоров’я» для 6-9 класів закладів загальної середньої освіти в Україні. 

У межах проєкту також передбачено створення навчально-методичних матеріалів з безпеки руху на велосипеді для вчителів, посібник для учнів та відеоролики з практичними прикладами, а також навчання на веломенторів/ок поліцейських, вчителів і велоактивістів з різних міст України.

Велоінфраструктура в школах

У результаті конкурсу серед українських шкіл на участь у національній кампанії «Велосипедом до школи» відібрано 15 шкіл з 12 різних областей України. Загалом на конкурс надійшло понад 200 заявок з усіх областей країни. Інформаційними партнерами конкурсу є ГО «EdCamp Ukraine» і Нова українська школа (НУШ).

Через повномасштабне вторгнення рф в Україну інфраструктурна складова проєкту стала на паузу. У 2023 році кожна зі шкіл-фіналісток конкурсу отримає:

Партнери проєкту

Проєкт «Впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в українських школах. Сприяння сталій мобільності та покращенню безпеки дорожнього руху для дітей та молоді в Україні» впроваджує U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») в партнерстві з ChildFund Deutschland за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Кампанію «Велосипедом до школи» також підтримує програма МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Навесні 2022 року наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», яка є державним підприємством Міністерства освіти і науки України, та U-Сycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») підписали меморандум про співпрацю задля інтеграції навчання з безпеки руху на велосипеді в українську шкільну освіту.

Міжнародна практика

Освіта з безпеки руху на велосипеді вже є нормою в багатьох європейських країнах, зокрема в Німеччині, Польщі, Нідерландах. Велонавчання з безпеки руху є частиною шкільної програми, а подекуди починаються навіть з дитячого садочка. Для дітей та підлітків створюють умови, щоб вони могли добиратися до школи велосипедом. Велоосвіту з безпеки руху передбачено в національних велостратегіях, а для веломенторів/ок розроблено стандарти на державному рівні.

З бібліотеки

Пов'язані новини

В українських школах поглибили освіту з безпеки руху на велосипеді

Як вчителі та учні знають ПДР для велосипедистів — результати опитування

U-Cycle та Інститут модернізації змісту освіти МОН України підписали меморандум про співпрацю

В Україні розробляють навчальну програму з безпеки руху на велосипеді для шкіл

Чому освіта з безпеки руху на велосипеді актуальна для Нової української школи

Велосипедом до школи: результати конкурсу серед шкіл на участь у національній кампанії

Як запровадити велоосвіту з безпеки руху в школі

Велосипедом до школи: стартує конкурс серед українських шкіл

Що очікуємо побачити у бюджеті на велоінфраструктуру у 2021 році

Велосипедом до школи: в Україні стартує проєкт про освіту з безпеки руху

ПОДІЛИТИСЯ