Школярів у Якушинецькій ОТГ навчали безпечної їзди велосипедом

У понеділок, 24 вересня, у Якушинецькій школі-гімназії відбулась велошкола і презентація відеороликів про безпеку руху для школярів.

Подія є складовою кампанії «Велосипедом до школи» в межах проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» у Якушинецькій ОТГ за підтримки місцевої ради.

Велошколу з безпеки руху провели велотренери Асоціації велосипедистів Києва. Школярі засвоювали правила дорожнього руху під час їзди на велосипеді під час теоретичної частини. Практичну частину, на жаль, не вдалось провести через негоду.

У школу передали друковані Правила дорожнього руху для велосипедистів і світловідбивні браслети.

«Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію від 14 років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни», – пояснив координатор кампанії «Велосипедом до школи» Дмитро Жигінас.

У Якушинецькій ОТГ відбулась прем’єра 10 відеороликів про безпеку руху і промоцію велосипеда як транспорту. У них показано, як на велосипеді слід об’їжджати перешкоди, проїжджати перехрестя і безпечно пересуватися по дорогах. Частина відеосюжетів спростовує поширені стереотипи про велосипед.

Кампанія «Велосипедом до школи» у Якушинецькій ОТГ передбачає кілька етапів:

  1. Визначення потреб у велопарковках в школі громади;
  2. Програма активностей для проведення у школах у вересні на початку навчального року, яка б популяризувала велосипед та заохочувала безпечну їзду велосипедом до школи;
  3. Організація велошколи з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять подібні навчання у Києві протягом 7 років;
  4. Встановлення велопарковок у школах.

Кампанія “Велосипедом до школи” проходить у 5 об’єднаних територіальних громадах України: Якушинецькій, Корюківській, Лохвицькій, Білозірській і Коростишівській.

Метою проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

Нагадаємо, нещодавно в Якушинецькій і ще 4 ОТГ відбулись воркшопи з планування велосипедної мережі за участю місцевих мешканців.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

ПОДІЛИТИСЯ