У 5 громадах України розробили велоконцепції

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» розробила за участю місцевих мешканців і самоуправління велоконцепції для 5 об’єднаних територіальних громад у Житомирській, Вінницькій, Чернігівській і Полтавській областях.

Концепції розвитку велосипедної інфраструктури розроблено для Коростишівської, Якушинецької, Корюківської, Пирятинської і Лохвицької ОТГ. Основою для кожної велоконцепції стали воркшопи в громадах, в результаті яких було визначено веломаршрути з найвищим потенціалом для велосипедного руху.

«Метою велоконцепцій є підвищення мобільності населення громад через запровадження комфортних і безпечних умов пересування велосипедним транспортом. Реалізація велоконцепції дасть можливість людям вибирати серед кількох видів транспорту, підвищить доступність соціальних послуг, створить додаткові можливості для рекреації та туризму, підвищить безпеку руху, а також покращить стан здоров’я жителів ОТГ і знизить забруднення повітря», – пояснює експерт Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко.

Кожна велоконцепція містить план реалізації з описом типів веломаршрутів, вимогами до велосипедної мережі та формами руху велосипедистів (змішаний рух по проїзній частині, велосипедна смуга і доріжка в населених пунктах і поза ними, велосипедно-пішохідна доріжка, зустрічна велосипедна смуга). Також у велоконцепції є розділи про велосипедну навігацію, організацію паркування велосипедів, популяризацію велотранспорту та збір даних щодо вело-ДТП. У додатках до велоконцепції є загальна схема веломаршрутів у громаді, пропозиції з улаштування велоінфраструктури на конкретних вулицях і план розміщення велопарковок біля основних точок тяжіння на території ОТГ.

Для реалізації велоконцепцій їх мають затвердити місцеві ради. Тоді їх можна буде враховувати при капітальних ремонтах вулиць.

Воркшопи з партисипативного планування велосипедної мережі та розробка велоконцепцій для Коростишівської, Якушинецької, Корюківської, Пирятинської і Лохвицької ОТГ стали можливими завдяки проекту «Зелене світло для велоруху в громадах». 26 грудня АВК провела в Києві тренінг з планування інфраструктурних проектів для реалізації велоконцепцій та покращення умов для велотранспорту у об’єднаних територіальних громадах.

Проект «Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

З 2013 року Асоціація велосипедистів Києва допомагає меріям інших українських міст розробляти велоконцепції. Зокрема, у 2014-2015 роках експерти АВК активно допомагали в розробці велоконцепцій Білої Церкви, Харкова, Чернівців, Українки, Вишгорода і Броварів Київської області, Житомира, Миколаєва, Миргорода, Кривого Рогу, Полтави, Черкас. У лютому 2018 року ухвалила велоконцепцію Києва, яку допомагала розробити Асоціація велосипедистів Києва.

Нагадаємо, кампанія «Велосипедом до школи» відбулась у громадах 5 областей України.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ