Велопарад дівчат 2021: більше жінок на велосипедах — більш безпечне місто для всіх

Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час ювілейного десятого Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2021.

Щорічний Велопарад дівчат відбувся у Києві 7 серпня. Традиційно Велопарад промотує стиль вуличної моди CycleChic (сайклшик), який виник у європейських містах та дослівно перекладається як «велосипедний шик». Він руйнує стереотипи про велосипедну їзду як лише спортивну практику, що вимагає спортивного екіпірування і доступна не для всіх. Учасниці Велопараду #KyivCycleChic продемонстрували, що поїздки на велосипеді у Києві можливі за будь-якої нагоди та в різному одязі.

Гасло цьогорічного Велопараду: «Більше жінок на велосипедах – більш безпечне місто для всіх». Організатор події – громадська організація U-Cycle.

За результатами щорічного дослідження «Підрахунок велосипедистів» у Києві жінок-велосипедисток щороку не більше 15%. Порівняно з іншими європейськими містами, де є вже розвинена веломережа, це показник низького рівня безпеки пересування велосипедом по місту і водночас запит на безпечну та зв’язну велоінфраструктуру.

Фото: U-Cycle / Юрій Шакалов

«Ми проводимо Велопарад дівчат вже багато років з головною вимогою – поява велоінфраструктури, аби всім, хто вже вибирає чи хотів би вибрати велотранспорт для поїздок по місту, було зручно та безпечно. Цього року вперше на маршруті ми проїхалися реальною велоінфраструктурою, яка почала з’являтися в центрі Києва з 2020 року. І хоча сьогодні Київ ще не можна назвати комфортним містом для велосипедистів, а темпи розбудови веломережі поки відстають від темпів зростання велотрафіку на міських вулицях, наша організація відзначає ці позитивні зміни і те, наскільки важливий потужний голос велоспільноти, щоби ці зміни впроваджувалися», – пояснила Анастасія Макаренко, виконавча директорка U-Cycle.

Цього року ключовими вимогами Велопараду дівчат були безпечна швидкість та зручна велосипедна інфраструктура як право на безпечне та доступне місто. Організатори Велопараду наголосили, що КМДА має на 100% реалізувати Концепцію розвитку велоінфраструктури, депутати Київради – скасувати швидкість руху 80 км/год, а уряд – ухвалити національну велосипедну стратегію, розробку якої у грудні 2020 року ініціювало Міністерство інфраструктури України.

Усі фото: U-Cycle / Юрій Шакалов

Учасниці велопараду зустрілися на Пейзажній алеї під джаз від гурту The Workin’ Class. Після спільного фото всі вирушили у неспішну велопрогулянку центром Києва за єдиним маршрутом. На фініші всіх чекав пікнік, розіграш подарунків та вперше у програмі – літературна зона з презентацією книги «Фемінізм і місто», що побачила світ нещодавно у видавництві «Видавництво».

Дизайн: Романа Рубан

Велопарад дівчат #KyivCycleChic 2021 був організований U-Cycle у партнерстві з Фондом ім. Гайнріха Бьолля (Бюро Київ — Україна), велодружньою кав’ярнею Sereda vegan point, магазином українських суконь SuburbEurope та майстернею Riznoriz.
Супровід забезпечили волонтери ГО MotoHelp та велопатрульні з Патрульної поліції Києва. Партнер велопрокату — Bikenow.com.ua. Медіапартнер заходу — Гендер в деталях.

Нагадаємо, ми проводимо Велопарад дівчат у Києві з 2010 року. Формат заходу поширився в десятках міст України.

ПОДІЛИТИСЯ