Велопарад дівчат

# Київ

Щороку ми проводимо тематичні велопаради. Перший Велопарад дівчат відбувся саме в Києві в 2010 році, після чого став популярним у десятках інших міст.

За результатами щорічного дослідження «Підрахунок велосипедистів» у Києві жінок-велосипедисток щороку не більше 15%. Порівняно з іншими європейськими містами, де є вже розвинена веломережа, це показник низького рівня безпеки пересування велосипедом по місту і водночас запит на безпечну та зв’язну велоінфраструктуру.

Учасниці Велопараду #KyivCycleChic демонструють, що поїздки на велосипеді в Києві можливі за будь-якої нагоди та в різному одязі.

Протягом останніх років Велопарад дівчат у Києві проходить у стилі #KyivCycleChic. CycleChic (Сайкл Шик) перекладається з англійської як «велосипедний шик». Цей стиль вуличної моди виник у Європі на противагу велосипедному спорту, через який велосипедну їзду почали сприймати як таку, що потребує спортивного одягу та «екіпірування» і доступну не для всіх. СycleChic робить акцент на «нормальній» велосипедній їзді – люди у повсякденному одязі на звичайних велосипедах. Цей рух покликаний переосмислити велосипед як ефективний і практичний засіб пересування.

Відеофільм «Київські історії велосипедисток»

З бібліотеки

Пов'язані новини

Велопарад дівчат 2021: більше жінок на велосипедах — більш безпечне місто для всіх

Документальний фільм про велосипедисток

ПОДІЛИТИСЯ