Велосипедом до школи в Корюківці: Велосипед як частина життя

У середу, 26 вересня, у Корюківській об’єднаній територіальній громаді відбулась велошкола і презентація відеороликів про безпеку руху для школярів.

Подія є складовою кампанії «Велосипедом до школи» в межах проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» у Корюківській ОТГ за підтримки місцевої ради.

Велошколу з безпеки руху провели велотренери Асоціації велосипедистів Києва Анна Храбан і Роман Миргородський. Школярі засвоювали правила дорожнього руху для велосипедистів під час теоретичної і практичної частин. Всі учасники велошколи отримали буклет з Правилами дорожнього руху для велосипедистів і світловідбивні браслети. Під час аукціону-гри та вікторини школярі вигравали дзвіночки на велосипеди, чохли на сідла, світловідбивні чохли на рюкзаки і велозамки.

Учасник Велошколи з безпеки руху Євген, 14 років, Корюківка:

«Я часто їжджу велосипедом до школи і не тільки – в села, по магазинах. До школи мені їхати недалеко, доїжджаю за 5 хвилин. Цей велосипед дістався мені від сестри, вона поїхала на заробітки в Польщу. До цього я їздив на «Аїсті». Велосипед – це як телефон, це частина мого життя.

У таких містах як Корюківка кожен другий (а то й перший) має свій велосипед. Біля школи в нас немає велопарковки, є дерев’яний паркан, я там паркую велосипед. Більшість у школі пристібає до залізного паркану, там ціла стихійна велопарковка. Біля супермаркету у нас часто взагалі не пристібають велосипед, бо там відеокамери і люди думають, що злодій побоїться красти, бо потім його знайдуть. Я їжджу на велосипеді по дорозі, іноді машини лякають, тому велодоріжки не завадили б, було б краще з ними».

Учасник Велошколи з безпеки руху в Корюківці Євген, 14 років

Школярам у Корюківській ОТГ презентували відеоролики про безпеку руху і промоцію велосипеда як транспорту. У них показано, як на велосипеді слід об’їжджати перешкоди, проїжджати перехрестя і безпечно пересуватися по дорогах. Частина відеосюжетів спростовує поширені стереотипи про велосипед.

«Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію від 14 років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни», – пояснив координатор кампанії «Велосипедом до школи» Дмитро Жигінас.

Учасниця Велошколи з безпеки руху Анастасія, 15 років, Корюківка:

«У нас в класі з семи дівчат їздять велосипедами до школи лише дві. Я завжди їжджу велосипедом до школи, у мене це забирає 10 хвилин. Я дуже люблю кататись по Корюківці, на велосипеді з 5 років, я з нього не злажу, це мій кінь:) На велосипеді в Корюківці дуже зручно і швидко їздити, хоча бракує велопарковок і велодоріжок. Вони потрібні, щоб кожен знав своє місце.

Я переважно їжджу по дорозі, але іноді буває страшно. Сьогодні я виграла під час Велошколи з безпеки руху дзвіночок, у мене його не було. Часто катаю на велосипеді своїх молодших брата і сестру (4 і 2 роки), тому в мене є велокрісло. Брат дуже це любить, він завжди просить: «Настю, поїхали кататись!». І ми їздимо по всій Корюківці, хоча вже 150 разів всюди були. Але йому подобається і я задоволена».

Кампанія «Велосипедом до школи» у Корюківській громаді передбачає кілька етапів:

  1. Визначення потреб у велопарковках в школі громади;
  2. Програма активностей для проведення у школах у вересні на початку навчального року, яка б популяризувала велосипед та заохочувала безпечну їзду велосипедом до школи;
  3. Організація велошколи з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять подібні навчання у Києві протягом 7 років;
  4. Встановлення велопарковок у школах.

Кампанія «Велосипедом до школи» проходить у 5 об’єднаних територіальних громадах України: Корюківській, Лохвицькій, Якушинецькій, Білозірській і Коростишівській ОТГ.

Метою проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

У понеділок, 24 вересня, школярів навчали безпечної їзди велосипедом у Якушинецькій громаді на Вінничині.

Нагадаємо, нещодавно в Корюківській і ще 4 ОТГ відбулись воркшопи з планування велосипедної мережі за участю місцевих мешканців.

ПОДІЛИТИСЯ