Велосипедом до школи: як пройшла велошкола в Лохвиці

У п’ятницю, 28 вересня, в Лохвицькій об’єднаній територіальній громаді на Полтавщині відбулась велошкола і презентація відеороликів про безпеку руху для школярів.

Подія є складовою кампанії “Велосипедом до школи” в межах проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” у Лохвицькій ОТГ за підтримки місцевої ради.

Велошколу з безпеки руху провели велотренери Асоціації велосипедистів Києва, які пояснили школярам правила дорожнього руху для велосипедистів.

У школу передали друковані Правила дорожнього руху для велосипедистів і світловідбивні браслети.

Школярам у Лохвицькій ОТГ презентували 10 відеороликів про безпеку руху і промоцію велосипеда як транспорту. У них показано, як на велосипеді слід об’їжджати перешкоди, проїжджати перехрестя і безпечно пересуватися по дорогах. Частина відеосюжетів спростовує поширені стереотипи про велосипед.

“Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію 14+ років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни”, – пояснив координатор кампанії “Велосипедом до школи” Дмитро Жигінас.

Кампанія “Велосипедом до школи” у Лохвицькій ОТГ передбачає кілька етапів:

1) Визначення потреб у велопарковках в школі громади;
2) Програма активностей для проведення у школах у вересні на початку навчального року, яка б популяризувала велосипед та заохочувала безпечну їзду велосипедом до школи;
3) Організація велошколи з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять подібні навчання у Києві протягом 7 років
4) Встановлення велопарковок у школах.

Настя, 15 років, Лохвиця Полтавської області:

Я їжджу велосипедом до школи майже щодня. Іноді підвожу до школи свою молодшу сестру, тому в мене на велосипеді є велокрісло. Я залишаю велосипед за школою, бо велопарковки в нас немає. Їжджу по дорогах, тому велошкола з безпеки руху була цікавою. Я намагаюсь їздити акуратно, але біля дому, де майже немає людей, можу дозволити собі поганяти. Якось розігналась і поклала ноги на руль. Впала, але пригоду запам’ятала надовго.

Кампанія “Велосипедом до школи” проходить у 5 об’єднаних територіальних громадах України: Лохвицькій, Якушинецькій, Корюківській, Білозірській і Коростишівській ОТГ.

Метою проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

Нагадаємо, нещодавно в Лохвицькій і ще 4 ОТГ відбулись воркшопи з планування велосипедної мережі за участю місцевих мешканців.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

ПОДІЛИТИСЯ