Як безпечно їздити велосипедом взимку: поради від АВК

Асоціація велосипедистів Києва провела перші зимові велонавчання.

Майстер з зимової їзди велосипедом провели координатор Велошколи АВК з безпеки руху Дмитро Макагон і велотренер Роман Миргородський на Контрактовій площі в неділю, 29 січня.

velonavchannya_AVK_winter

“Зазвичай ми проводимо безкоштовні велонавчання з безпеки руху навесні та влітку, але вирішили зробити це взимку, бо є потреба навчити людей, як саме навчитися пересуватися на велосипеді взимку. Київ не дуже пристосований для цього, хоча в європейських містах навіть з суворішим кліматом люди продовжують їздити на велосипеді”, – пояснив координатор Велошколи Дмитро Макагон.

Велонавчання відвідали понад 15 учасників. Для тих, хто не потрапив на наш майстер-клас, основні питання і відповіді щодо зимової їзди можна знайти в інтерв’ю велотренера АВК Романа Миргородського Gazeta.ua.

Де не можна їздити взимку на велосипеді?
– Взимку не можна наїжджати на льодяну кромку, бруківку, плитку, мармур і розділові смуги. Велосипед тоді просто вилітає з-під велосипедиста, як вибита табуретка. По розчищеній дорозі їхати можна.

Як треба їхати на велосипеді на дорозі?

– Шлях гальмування приблизно вдвічі більший взимку, тому потрібно витримувати дистанцію за автомобілем. Бажано триматись подалі від великого транспорту, бо вони закривають велику частину дороги і у велосипедиста гірший огляд.

winter_bike

На велосипеді взагалі варто зважуватись на прогулянку взимку чи краще почекати до сприятливих умов?

– Потрібно просто бути впевненим у велосипеді і в собі. Велосипед повинен працювати безвідмовно і всі його механізми справні. Щоб протектор був із максимальним зчепленням. Якщо у вас лисі шини, то можна трохи знизити тиск, щоб зчеплення з дорогою було кращим. А бути впевненим у собі – це означає вміти показувати правило повороту на дорозі, тобто вміти їздити з однією рукою на велосипеді.

Чи можна їздити взимку можна на літній ґумі?

– Можна, але літня ґума взимку дубіє. На ній важче їздити на льоду. Зимова ґума м’якша, не дубіє і має кращі характеристики. До того ж вона шипована і на ній не страшно їздити в ожеледицю. Також зимою важлива ширина колеса. Чим воно ширше, тим безпечніше.

Як краще вдягатись для велопрогулянки?

– Бажано вдягати більш спортивний одяг. Обов’язково термобілизну і ветровку, щоб не продувало.

Важливо тримати у теплі коліна. Якщо замерзнуть коліна, там замерзне спеціальна змазка, а це ризик травм. Зараз модні бафи, але я не рекомендую закривати обличчя – там збирається конденсат і їздити з мокрою тряпкою на обличчі не комфортно. Тому краще залишати собі ніс і рот відкритими. Також потрібні окуляри, інакше сльозяться очі чи туди щось потрапить. Ще не варто забувати, що на дорозі треба бути помітним – вдягати яскраві жилети, куртки, блималки тощо.

veloshkola_zyma_AVK

Як підготувати велосипед до зими?

– Бажано поставити протектор – зимову ґуму з шипами – і повісити крила, щоб сніг і багнюка не замастила одяг та взуття.

Як правильно гальмувати взимку?

– Гальма бажано прогріти – гальмувати ривками. Тоді воно ефективніше. Тим самим ви очистите вологу з гальм.

Гальмувати починаємо заднім колесом. Якщо велосипед залишається у вертикальному положенні, тоді лише можна підключати гальмо переднього колеса. Якщо кермо повернуте, то переднім гальмом взагалі не користуємось, інакше – падіння.

Як їздити на поворотах?

– Потрібно тримати велосипед максимально рівно і не завалювати.

Що потрібно робити, коли на дорозі виникає якась перешкода: лежачий поліцейський, бордюр, ями тощо?

– Потрібно перерозподіляти вагу на велосипеді. Коли переднє колесо заїжджає на перешкоду – краще сидіти, щоб розвантажити його, а вагу перемістити на заднє. Коли заднє наїжджає на перешкоду – навпаки, краще привстати, щоб дати більшу вагу на переднє колесо.

winter_bike_to_work_kyiv_2016

Нагадаємо, 10 лютого в Києві на Майдані Незалежності відзначатимуть Всесвітній зимовий День “Велосипедом на роботу”.

9 порад, як не впасти з велосипеда взимку

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

ПОДІЛИТИСЯ