Старт кампанії з розробки ДСТУ для велоінфраструктури

Дванадцять організацій-членів Української велосипедної мережі підготували лист до Міністерства інфраструктури України з проханням про розробку Державного стандарту України (ДСТУ) з побудови велосипедної інфраструктури.

Чому саме зараз?

Міністерство інфраструктури України почало активно займатися сферою підвищення безпеки дорожнього руху в Україні і, зокрема, підготувало Державну програму з безпеки дорожнього руху, напрацьовану Міжвідомчою робочою групою з реформування державної системи безпеки дорожнього руху.

Міністерство анонсувало серед індикаторів безпеки дорожнього руху, зниження рівня смертності та травматизму серед уразливих учасників дорожнього руху, зокрема, велосипедистів, є одним з критерієв оцінки ефективності цієї державної програми.

В Україні наразі існує дуже обмежена база у сфері стандартів проектування велосипедної інфраструктури. Це створює перешкоди та обмежує можливості розвитку якісної, безпечної та уніфікованої велосипедної інфраструктури у містах України. В Україні майже відсутній досвід планування та проектування велосипедної інфраструктури і, при цьому, постійно зростає увага до велотранспорту з боку українських міст. Тому інженери-проектувальники дорожньої інфраструктури та представники органів місцевого самоврядування потребують розширених настанов та рекомендацій, які допомагатимуть приймати рішення про те, як проектувати якісну, уніфіковану для усіх міст та безпечну велоінфрастурктуру.

Таким документом може стати державний стандарт – ДСТУ з планування та проектування велосипедної інфраструктури. Він може носити рекомендаційний, а згодом, обов’язковий характер, містити інженерні рішення, які вже застосовуються у містах України для організації руху велосипедистів і не суперечать чинним ДБН, та кращі практики з організації руху велотранспорту в інших країнах.

На що ми очікуємо?

Українська велосипедна мережа просить включити розробку ДСТУ з планування і проектування велосипедної інфраструктури до переліку заходів в рамках державної програми підвищення безпеки дорожнього руху.

Попередній досвід.

У 2013-2014 роках Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) у співпраці з Асоціацією велосипедистів Києва виконало переклад Рекомендацій з організації руху велосипедного транспорту (ERA) для Німеччини. Рекомендації розроблені Науково-дослідницьким товариством доріг і транспорту Німеччини і активно застосовуються для проектування велосипедної інфраструктури на території Німеччини. Цей документ може стати основою для розробки сучасних українських стандартів у сфері велосипедної інфраструктури.

Хто може писати ДСТУ?

Асоціація велосипедистів Києва консультувалась з Вирожемським В.К., головою технічного комітету 307 “Автомобільні дороги та транспортні споруди”, щодо можливості розробки ними документу і отримала попередню згоду.

Текст листа до Міністерства інфраструктури України.

Лист від МІУ про розробку ДСТУ по організації руху велосипедного транспорту.

Текст листа підтримують громадські організації – члени Української велосипедної мережі:

 1. ВелоВектор(м. Одеса)
 2. Urban Inst. (м. Одеса)
 3. Асоціація велосипедистів Києва(м. Київ)
 4. Буковинська агенція регіонального розвитку(м. Чернівці)
 5. Міські Реформи (м. Харків)
 6. Велокривбас (м. Кривий Ріг)
 7. Велосипедна Асоціація Павлограда (м. Павлоград)
 8. СІТІ ЛАБ (м. Полтава)
 9. Асоціація велосипедистів Черкас (м. Черкаси)
 10. Дніпровська асоціація велосипедистів (м. Дніпро)
 11. Львівська асоціація велосипедистів (м.Львів)
 12. Альтер-Спорт (м. Миколаїв)

Довідково:

Українська велосипедна мережа – група громадських організацій у 12 містах України, які об’єднались для посилення впливу на транспортну політику та умови розвитку велотранспорту в Україні.

Асоціація велосипедистів Києва – це експертний центр та громадське об’єднання активістів, які працюють над перетворенням Києва на зручне і безпечне місто для пересування велосипедом.

Асоціація є членом Європейської федерації велосипедистів (European CyclistsFederation), що об’єднує більше 80 членів у понад 40 країнах та впливає на формування політики, сприятливої до велосипедного руху на європейському та міжнародному рівні.

Активність з розробки ДСТУ “з організації руху велосипедистів” відбувається за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

ПОДІЛИТИСЯ