Велосипедні посольства відзначили кампанію #BikesForUkraine cпеціальною відзнакою

Велосипедні посольства Данії, Нідерландів, Фінляндії та Австрії присвятили U-Cycle і кампанії #BikesForUkraine спеціальну відзнаку, «визнаючи лідерство та рішучість організації забезпечити доступну мобільність у час кризи в Україні». 

Про це сьогодні, 14 червня, оголосили в перший день міжнародної конференції Velo-city 2022, яка зібрала в Любляні понад 1400 велосипедних експертів та активістів з усього світу.

«U-Cycle отримала спеціальну відзнаку в 2022 році – році, в якому трагедія спіткала Україну. Організація, яка в нормальних умовах зосереджує свою діяльність на співпраці навколо спільної справи – велосипеда, побачила, що її середовище розірване війною. У ці тяжкі часи організація згуртувалась навколо битви опору, приєднавшись до національної оборони і підтримуючи її, забезпечуючи гуманітарну допомогу для цивільних, випускаючи щоденні новинні дайджести для нажаханої міжнародної публіки та багато іншого. 

На початку, з очевидних причин, велосипед не був головною турботою. І все ж, у часи війни, він показав себе як надійний транспортний засіб в умовах браку пального, зруйнованої інфраструктури та пошкодженої системи громадського транспорту. U-Cycle вирішила обернути це на користь, і зараз велосипед грає свою маленьку роль у загальному протистоянні тиранії. Велосипедні посольства солідарні з українським народом та U-Cycle. Слава Україні!»

U-Cycle висловлює щиру подяку за спеціальну відзнаку від імені своєї спільноти та всіх громадських організацій України, залучених до кампанії #BikesForUkraine.

Про кампанію #BikesForUkraine

5 травня 2022 року U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») запустила міжнародну кампанію #BikesForUkraine разом з громадськими організаціями з різних міст України – «Еко Місто» (Чернігів), ГО «Молодіжне об’єднання Екстрим стайл» (Суми), ГО «Міські реформи» (Харків). Згодом до нас приєдналися ГО «ФОРЗА» (Ужгород) та ГО «ВелоВектор» (Одеса).

Кампанія має на меті підвищити мобільність українських волонтерів і волонтерок та зробити гуманітарну допомогу доступнішою для тих, хто найбільше цього потребує.

Велосипед став основним транспортом в українських містах, постраждалих від російської військової агресії: Харкові, Чернігові, Сумах, Бучі, Ірпені та інших. В умовах браку пального для авто і виведеного з ладу громадського транспорту в цих містах велосипед залишається ледь не єдиним надійним засобом мобільності для волонтерської доставки гуманітарної допомоги та переміщення персоналу критично важливих служб. «Ви можете допомогти українцям стати мобільнішими, а в умовах війни це означає зберегти життя», – ідеться на сторінці кампанії #BikesForUkraine, де зібрано основну інформацію про способи долучення до кампанії, амбасадорів і звіти.

Презентації кампанії #BikesForUkraine в ЄС

За місяць кампанії ми презентували її на трьох великих подіях у Європейському Союзі, які зібрали європейську велоспільноту.

Збори Європейської федерації велосипедистів (ECF), Німеччина

Міжнародну кампанію #BikesForUkraine презентували виконавча директорка U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») Анастасія Макаренко і координаторка спільноти U-Cycle Наталя Князева 6-7 травня 2022 року в Берліні на щорічних загальних зборах Європейської федерації велосипедистів (ECF).

Фото: ECF

Загальні збори ECF зібрали в Німеччині понад 60 представників та представниць найвпливовіших організацій Європи, що займаються велосипедною адвокацією. Європейська федерація велосипедистів також поширила серед своїх членів онлайн інформацію про кампанію із закликом долучитись до неї.

ECF була заснована в Данії 1983 року 12 асоціаціями велосипедистів. Сьогодні ECF заохочує розвиток велосипедного руху по всій Європі та за її межами, впроваджує велосипедну політику на європейському рівні. Європейська федерація велосипедистів налічує 50 дійсних членів і 19 асоційованих членів з-поміж організацій по всьому світу. Нагадаємо, громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» є членом ECF з 2010 року.

Фото: ECF

Анастасія Макаренко, виконавча директорка U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»):

«У 2013 році нас було визнано однією з трьох найкращих молодих велоорганізацій Європи. Ми отримали перше фінансування від ECF на організаційний розвиток завдяки Програмі лідерства – грантовій програмі ECF, спрямованій на підтримку малих та середніх організацій, що демонструють потенціал впливати на адвокаційну діяльність у своїй країні. Це допомогло нам відкрити офіс, найняти першого співробітника в штат, а за кілька років перемогти в конкурсі від Європейської комісії та вийти на національний рівень роботи».
Фото: Наталя Князева

Конференція Сyklomesta, Словаччина

Амбасадорка кампанії #BikesForUkraine, дійсна членкиня U-Cycle і менеджерка транспортних проєктів в Egis Ukraine Катерина Шульга презентувала кампанію на конференції з мобільності та якості життя в містах і громадах Сyklomesta, яка відбулась 18-19 травня в Словаччині. 

Міжнародна конференція Velo-city 2022, Словенія

Завдяки запрошенню Велосипедного посольства Данії ми отримали можливість презентувати кампанію #BikesForUkraine на найбільшій велосипедній конференції світу, яка цього року проходить 14-17 червня в столиці Словенії Любляні.

Комунікаційна менеджерка U-Cycle Марина Блудша розповіла про кампанію  #BikesForUkraine у відеозверненні до учасників сесії конференції під назвою «Знайомтесь з велосипедними посольствами», присвяченій співпраці та міжнародному обміну у сфері велосипедного руху.

Фото: Velo-city 2022 / Twitter

Крім того, усіх 1400 учасників конференції Velo-city 2022 заохочують підтримати кампанію #BikesForUkraine шляхом пожертвувань. Велосипедні посольства підготували плакат і роздаткові матеріали з QR-кодом, які розповсюджують на виставкових стендах та під час конференції.

ПОДІЛИТИСЯ