Воркшоп з національної стратегії України зібрав людей з 15 областей

Протягом трьох днів 10-12 грудня в Києві у воркшопі з національної велостратегії України взяли участь представники та представниці коаліції громадських організацій — Української велосипедної мережі, експертного середовища, муніципалітетів і громадських ініціатив з 15 областей України. Організатором події є U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Фото: U-Cycle / Юрій Шакалов

«Ми зібрали людей, які хочуть бачити Україну дружньою до людей на велосипедах і вже працюють над тим, щоб зробити велосипед безпечним і зручним транспортом у наших містах і громадах. Перелік міст і географічне розмаїття учасників і учасниць воркшопу вразили навіть нас: Маріуполь, Мирноград, Костянтинівка і Слов’янськ Донецької області, Рубіжне Луганської області, Бердянськ, Мелітополь, Запоріжжя, Кривий Ріг, Херсон, Генічеськ, Южноукраїнськ, Миколаїв, с.Новобогданівка Радсадівської громади на Миколаївщині, Одеса, Чернівці, Мукачево, Ужгород, Чортків, Ворохта, Івано-Франківськ, Львів, Ківерці на Волині, Житомир, Київ», – розповіла Вікторія Прокопенко, координаторка воркшопу і містопланувальниця U-Cycle.

Кожен і кожна, хто взяли участь у воркшопі, зробили свій внесок у напрацювання важливих документів, без яких національна велостратегія не зможе бути ефективно реалізована. Під час воркшопу обговорили План дій уряду на 5 років по Стратегії розвитку велосипедного руху України, попрацювали з Картою велосипедної мережі країни і побрейнштормили, як можна адвокатувати та комунікувати зміни до ПДР України.

План дій уряду на 5 років по Стратегії розвитку велосипедного руху України презентувала під час воркшопу Ірина Бондаренко, спеціалістка з планування транспорту і консультантка ПРООН, яка протягом року працювала над національною велосипедною стратегією.

Фото: U-Cycle / Аліна Кундіч

Національна велостратегія України

Україна — одна з небагатьох країн Європи, що досі не має затвердженої національної політики для розвитку велосипедного транспорту. У грудні 2020 року Міністерство інфраструктури України оголосило початок роботи над національною велостратегією разом з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, U-Cycle, Посольством Королівства Нідерландів в Україні, Програмою розвитку ООН в Україні та Фондом ім. Г. Бьолля, Бюро Київ.

Розробка національної велостратегії є частиною реалізації державної політики в галузі немоторизованого транспорту. Ця стратегія має на меті підтримати розвиток велосипедного транспорту та інтереси користувачів велосипеда по всій країні — від маленьких сіл до великих міст-мільйонників.

Протягом 2021 року проєкт Стратегії розвитку велосипедного руху України розробляли за підтримки проєкту EU4Climate, що фінансується ЄС і реалізується ПРООН. Ще в лютому пропозиції до документу від велоспільноти передала Українська велосипедна мережа (УВМ), яка наразі представляє інтереси 15 міст.

Проєкт національної велосипедної стратегії презентували наприкінці вересня 2021 року для представників і представниць місцевої влади, громадських організацій та активістів із різних міст України.

Фото: U-Cycle / Юрій Шакалов

Воркшоп відбувся в межах проєкту «Безпека руху для України: національна адвокація та промокампанія велосипедних НУО», що втілюється U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Більше фото на сторінці U-Cycle у Facebook.

ПОДІЛИТИСЯ