Спільнота U-Cycle: інтерв’ю з Андрієм Грушком

Ми розпочинаємо серію інтерв’ю з нашою спільнотою і першим розкаже про себе Андрій.

— Чим ти займаєшся в U-Cycle?

Моя посада називається операційний менеджер. Я займаюсь логістикою заходів у кампанії «Велосипедом до школи» — попереду багато поїздок у школи, які стали фіналістками конкурсу, бо це 12 різних областей України. Також допомагаю з організацією подій у Києві, документацією та звітами, закупівлями і тендерами. Дбаю про офісні справи — зазвичай я та людина, яка першою приходить в офіс, провітрює і протирає антисептиком столи.

На літній школі U-Cycle «Вулиці для людей», липень 2021

— Який у тебе професійний досвід?

Раніше я співпрацював з організацією в проєкті «Зелене світло для велоруху в громадах» — закривав транспортну логістику зі школами в 6 різних ОТГ.

У мене великий досвід у логістиці, зокрема, з громадськими і мистецькими проєктами. Я забезпечував транспортування групи українських художників Scaffold на фестиваль Sziget у Будапешті та міжнародної опери «Чорнобиль» від PORTO FRANKO і NOVA OPERA в Чорнобильську зону. Возив за кордон на гастролі київський театр історичного танцю. До цього 10 років займався організацією подій, дистрибуцією та набором персоналу в компанії з індустрії краси.

На фестивалі Sziget у Будапешті, серпень 2016

— Чи є в тебе волонтерський та активістський досвід?

Раніше я брав участь у деяких заходах U-Cycle як волонтер — допомагав з організацією флешмобу «Велосипедом на роботу» (зранку готували в офісі чай у великих термосах і везли їх на Майдан), Загальних зборів, Відкритого простору, волонтерської вечірки на Трухановому острові та ін.

Зараз як волонтер я активний у місці, де я живу — селі Здвижівці під Києвом. Також представляю село в Бучанській ОТГ і є членом Ради учасників АТО/OCC Бучанської громади.

— Що для тебе велосипед? Скільки км наїздив у житті?

Зараз використовую велосипед як тренажер, їжджу по селу і в околицях, щоб згадати, що в мене є ноги. Раніше об’їздив велосипедом майже всю Дніпропетровську область, звідки я родом.

— Звідки ти дізнався про організацію?

Від дружини.

— Чому ти приєднався до команди U-Cycle?

Я фанат U-Cycle ось уже кілька років.

— Яке твоє найбільше досягнення в U-Cycle?

Я працюю лише кілька місяців в організації, тому поки що вважаю найбільшим досягненням те, що мене сюди запросили працювати.

— Найбільша поразка?

Я поки що багато вчусь у колег, бо робота в громадському секторі дуже відрізняється від комерційного, в якому я працював раніше.

— Який випадок із твоєї діяльності найбільше запам’ятався?

Участь в оцінюванні результатів впровадження стратегії U-Cycle на 2019-2021 роки, яке ми робили в листопаді минулого року. Я приєднався до команди офісу лише за пару місяців до цього, тому мене вразило, скільки було заплановано і скільки зроблено за кілька років. До того ж, вражає якість зробленого — позитивні зміни в законодавстві, розвиток велоспільноти в Україні, промоція велотранспорту та прогрес у самій організації.

Я вперше брав участь у такому заході. Мені сподобалась атмосфера, коли ми обговорювали, що вдалося і не вдалося втілити зі стратегії разом з командою і нашою фасилітаторкою Мар’яною Завійською. Я відчував потужну енергію, яка йшла від людей — ми хотіли це зробити і ми це зробили. Щось подібне було на новорічній вечірці U-Cycle, коли ми дивилися разом з нашою спільнотою відео Ukrainer «Україна на велосипедах», а потім усі аплодували. Це було дуже по-живому, по-справжньому.

U-Cycle — це експертна громадська організація, яка з 2007 року адвокатує велоінфраструктуру, популяризує велотранспорт і підвищує безпеку руху.

U-Cycle — це спільнота однодумців, об’єднаних спільними цінностями, місією та метою.

U-Cycle — це yoU, Urban, Ukraine.

Наша місія — покращувати життя та об’єднувати людей у містах і громадах, просуваючи велосипед як безпечний зручний транспорт.

Наші цінності — чесність, рівність і відкритість, довіра, співпраця, експертність, відповідальність, проактивність, сталий розвиток.

Запрошуємо вас приєднатися до спільноти, стати патроном чи патронкою U-Cycle.

photo
Марина Блудша

комунікаційна менеджерка U-Cycle

ПОДІЛИТИСЯ