Перші в історії державні стандарти України з велоінфраструктури розробив на замовлення U-Cycle Державний дорожній науково-дослідний інститут ім. М. П. Шульгіна. ДСТУ 8906:2019 «Планування і проектування велосипедної інфраструктури» набули чинності 1 жовтня 2020 року.

З червня 2021 року велоДСТУ є у відкритому доступі: https://bit.ly/3qyrYol . ДСТУ розміщені на сайті Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості»

Вони містять загальні положення про планування велосипедної інфраструктури і розділи про проектування велоінфраструктури на вулицях, дорогах і перехрестях населених пунктів, а також поза населеними пунктами і велодоріжок. Також у велоДСТУ є вимоги до конструкції та експлуатації велосипедної інфраструктури і велосипедних парковок.

Стандарти були розроблені у 2018-2019 роках на замовлення U-Сycle в рамках реалізації проєкту “Зелене світло для велоруху в громадах” за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Детальніше про проєкт тут.

За основу при розробці українських велоДСТУ було взято Німецькі рекомендації з організації велосипедного руху ERA.

Для чого велоДСТУ?

З бібліотеки

Пов'язані новини

Під час відновлення зруйнованих мостів не передбачають умов для велосипеда

В Україні затвердили велосипедні державні стандарти 

В Україні вперше розробили велосипедні держстандарти

Розпочався збір коментарів про велоДСТУ

АВК замовила державні стандарти України з велоінфраструктури

ПОДІЛИТИСЯ