Літня Школа “Вулиці для людей”

Українські міста та громади все частіше демонструють запит на якісні, безпечні, доступні  та комфортні для всіх користувачів вулиці. За останні декілька років, спостерігається тенденція на оновлення наявних нормативних документів, які є інструментами для інженерів та працівників органів місцевого самоврядування на шляху впровадження сучасних транспортних та містобудівних рішень. Попри появу нормативного підґрунтя фахівці зіштовхуються з різними перепонами на шляху реалізації проектів та появи якісного міського простору.

Саме для зміни чинних підходів щодо реорганізації та використання наявного дорожнього простору та принципів пріоритизації користувачів при плануванні та проектуванні міського простору вулиць U-Cycle організували Літню Школу “Вулиці для людей”. Її окремим фокусом також було застосування ДСТУ 8906:2019 “Планування та проектування велосипедної інфраструктури”.

На Школу було відібрано 20 учасників з 19-ти міст і містечок України — Добропілля, Пирятин, Брошнів-Осад, Тростянець, Біла Церква, Чорноморськ, Запоріжжя, Бердянськ, Чернігів, Маріуполь, Мирноград, Миргород, Камінь-Каширський, Новодністровськ, Житомир, Харків, Миколаїв, Львів, Київ — та два учасника з Тбілісі, Грузії. Це — інженери-проєктувальники, архітектори, працівники транспортних, архітектурних та будівельних департаментів муніципалітетів, студенти профільних спеціальностей, громадські активісти.

Німецькі та українські експерти ознайомили учасників з сучасними інструментами для дизайну вулиць, що допоможуть створювати доступні та комфортні вулиці в українських містах. Всі лекції є в записі на YouTube-каналі U-Cycle:

Паралельно з теоретичним матеріалом, учасники напрацьовували альбом типових рішень для деяких вулиць Подолу: Ярославська, Турівська, Оленівська, Волоська, Оболонська, Почайнинська. Кейс кварталів Подолу було обрано у партнерстві з Сектором організації веломережі Управління координації й розвитку дорожнього господарства та інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради.

Літню Школу “Вулиці для людей” реалізували U-Cycle (ГО “Асоціація велосипедистів Києва”) у партнерстві з Союзом українських студентів у Німеччині (СУСН), Департаментом транспорту КМДА, ГО “Центр екологічних ініціатив “Екодія”, за підтримки Center for International Migration and Development, за участі німецьких та українських експертів з німецькою освітою.

Пов'язані новини

У Києві презентували результати Літньої Школи “Вулиці для людей”

Стартувала Літня Школа “Вулиці для людей” для урбаністів та інженерів-проєктувальників

Відкрито реєстрацію на участь у Літній школі “Вулиці для людей”

ПОДІЛИТИСЯ