Адвокація змін до ПДР

Ми з 2010 року адвокатуємо зміни в Правилах дорожнього руху України для підвищення комфорту та безпеки велосипедистів. Завдяки адвокації U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») та інших організацій з 2018 року швидкість руху у містах обмежили з 60 км/год до 50 км/год. У 2018 році U-Cycle підготувала Пропозиції з оновлення українських ПДР, що стосуються велосипедного руху. Зараз ми активно працюємо, щоб українські ПДР були сучасними та відповідали європейським нормам. 

Зміни до ПДР України 2021

1 листопада 2021 року набув чинності великий пакет змін до Правил дорожнього руху України, які стосуються руху велосипедом. Кабінет міністрів України ухвалив ці зміни до ПДР 29 вересня 2021 року.

Які велодружні зміни внесли в ПДР України:

Яких важливих змін бракує в ПДР? 

На часі важливі зміни до ПДР, яких не вистачає в Україні:

Решта пропозицій спрямовані на вирішення різноманітних неузгодженостей, які зараз виникають в українських ПДР. Наприклад, існує потреба врегулювати рух дітей у віці від 7 до 14 років, пріоритетність проїзду велопереїздів та ін.

Актуальна версія правок до ПДР України

Якщо ви хочете підтримати цю діяльність, маєте пропозиції або коментарі, або хочете вчасно дізнаватись про перемоги та зміни – заповніть, будь ласка, коротку форму.

З 2020 року наша робота по змінах до ПДР відбувається в межах проєкту «Безпека руху для України: національна адвокація та промокампанія велосипедних громадських організацій», який втілюється U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

З бібліотеки

Пов'язані новини

Безпека дорожнього руху в Україні під час війни: перемоги та нові виклики

Правила дорожнього руху стають велодружніми: зміни до ПДР

Громадські організації підписали маніфест безпеки дорожнього руху

ПОДІЛИТИСЯ